Słuchawki OnePlus Buds Pro będą obsługiwać „podwójne połączenia”

Aktualizacja oprogramowania dla słuchawek OnePlus Buds Pro doda „podwójne połączenie” umożliwiające jednoczesne łączenie z dwoma urządzeniami.

OnePlus Buds Pro - funkcja „dual connection” w przyszłej aktualizacji firmware'u słuchawek

Firma OnePlus zapowiedziała swoje pierwsze bezprzewodowe słuchawki douszne z ANC w zeszłym miesiącu i w końcu trafiły do sprzedaży. Dzisiaj opublikowaliśmy naszą recenzję OnePlus Buds Pro, z której dowiesz się jak działają słuchawki, jak wygląda proces parowania oraz czego można się po nich spodziewać. Jak wiadomo ręczne przełączanie między sparowanymi urządzeniami może być trochę uciążliwe, dlatego niektóre inne bezprzewodowe słuchawki douszne premium obsługują funkcję o nazwie Bluetooth multipoint do równoczesnych połączeń. OnePlus poinformował serwis XDA Developers, że pracuje nad tą funkcją, którą nazywa „podwójnym połączeniem” (oryg. „dual connection”). Jednak nowa funkcja pojawi się dopiero w przyszłej aktualizacji oprogramowania tych słuchawek.

Uaktualnienie będzie dostępne za pośrednictwem aktualizacji OTA na urządzeniach OnePlus lub przez aplikację HeyMelody na Androida i iPhone’a.

Po uruchomieniu funkcji „podwójne połączenie” będzie można połączyć swoje OnePlus Buds Pro z dwoma urządzeniami jednocześnie i łatwo przełączać się między nimi. Ta funkcja przyda się, jeśli mamy komputer i telefon, z którymi chcesz jednocześnie połączyć słuchawki. Można przesyłać strumieniowo muzykę z komputera, pozostając połączonym z telefonem, dzięki czemu można będzie słyszeć powiadomienia lub odpowiadać na przychodzące połączenia telefoniczne.

Sam często przełączam się między wieloma urządzeniami (telefonami, laptopem, komputerem stacjonarnym i tabletem), więc funkcja obsługująca wielopunktową łączność Bluetooth jest obowiązkową funkcją dla wszystkich bezprzewodowych słuchawek dousznych, których używam.

Warto zauważyć, że sposób działania wielopunktowej łączności nie jest taki sam na wszystkich urządzeniach. Nie wiemy, czy OnePlus Buds Pro będzie obsługiwać prosty czy zaawansowany multipoint. Dowiemy się więcej o tym, jak działa funkcja „podwójnego połączenia” po wypuszczeniu planowanej aktualizacji OTA.

źródło: XDA Developers | OnePlus