Xiaomi rezygnuje ze skróconej marki Mi

Marka „Mi” już nie będzie używana w przyszłych produktach Xiaomi, zamiast tego będa nazywać się po prostu Xiaomi.

Xiaomi rezygnuje subbrandu „Mi”

Xiaomi w ciągu ostatnich kilku lat stało się jednym z największych graczy na rynku smartfonów. Pomimo braku obecności w USA, firma odnotowała ogromne wzrosty, zwłaszcza na rynkach wschodzących, dzięki względnej przystępności cenowej i wysokiemu stosunkowi ceny do wydajności w porównaniu z niektórymi konkurentami. Podczas gdy Xiaomi obsługuje kilka submarek, w tym Redmi i POCO, główna linia flagowych i subflagowych smartfonów producenta ogólnie pojawiała się pod nazwą „Mi”, ale Xiaomi nie będzie już używać tej nazwy.

Rzecznik Xiaomi potwierdził serwisowi XDA Developers, że marka Mi zostaje wycofana. Zmiana dotyczy nie tylko smartfonów, ale także niektórych innych produktów związanych z komputerami, inteligentnym domem i stylu życia (wearables). Marka Mi ostanie zastąpiona główną nazwą „Xiaomi”.

Szczerze mówiąc, powinniśmy byli przewidzieć, że to prędzej czy później nadejdzie. Xiaomi niedawno zaprezentowało swój najnowszy Xiaomi Mix 4, następcę Xiaomi Mi Mix 3. Widzisz różnicę?

To już nie jest „Mi Mix”, ale po prostu „Mix”. Ten ulepszony branding będzie dotyczył również wszystkich przyszłych produktów Xiaomi. Wygląda jednak na to, że zmiana nie wpłynie na obecny schemat nazewnictwa dla serii Redmi lub POCO.

W Chinach Xiaomi Mi 11 już nazywa się 小米 11 lub Xiaomi 11.

Powód? Cóż, po pierwsze, nazwa Xiaomi stała się ogromnie popularna na świecie, więc firma prawdopodobnie chce kojarzyć swoje telefony z coraz bardziej prestiżową firmą. W Chinach wiele smartfonów jest po prostu oznaczonych jako „Xiaomi” (a dokładniej 小米, co oznacza Xiaomi w języku chińskim) zamiast „Xiaomi Mi” lub „Mi”, więc ta zmiana przyniesie więcej korzyści.

Odtąd nie oczekujmy, że ponownie pojawi się marka Mi na nowych produktach Xiaomi. To nie pomaga jednak rozwiązać innych problemów z okropnym schematem nazewnictwa smartfonów tej firmy, ale przynajmniej to dobry początek.

źródło: XDA Developers | Android Police