Obejrzyj zwiastun filmu „House of Gucci” Ridleya Scotta

Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto i Al Pacino są głównymi bohaterami prawdziwej kryminalnej sagi Ridleya Scotta zatytułowanej „House of Gucci”.

„House of Gucci” film Ridleya Scotta 2021

Morderstwo nigdy nie wyglądało tak stylowo. Właśnie ukazał się pierwszy zwiastun House of Gucci Ridleya Scotta, z zapadającym w pamięć utworem „Heart of Glass” zespołu Blondie, podkreślającym tę prawdziwą opowieść o modzie, władzy, seksie i morderstwie. Scenariusz do filmu napisano na podstawie książki The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed, w której przedstawiono zakulisowe historie rodziny Guccich, w tym głośne skandale oraz sprawę śmierci Maurizio Gucciego.

Lady Gaga gra Patricię Reggiani, która wyszła za mąż za tytułowego właściciela imperium stylu tylko po to, by zwrócić się przeciwko swojemu mężowi Maurizio Gucciemu (w tej roli Adam Driver), potomkowi rodziny, której samo imię oznacza klasę i wpływy. Ich związek zakończył się, delikatnie mówiąc – źle, ale dopiero po dziesięcioleciach niestabilności i długotrwałej legalnej kłótni z jego wujem Aldo (w tej roli Al Pacino).

Zwiastun filmu zawiera również inne ciekawostki, zwłaszcza występ Jareda Leto jako Paolo Gucci, syna Aldo, wieloletniego projektanta firmy, który w zwiastunie jest pozornie wyśmiewany za swój zły gust. Z nadwagą, łysą głową i wąsami morsa, w ogóle nie przypomina zdobywcy Oscara z Dallas Buyer’s Club. (Na Twitterze Jeffrey Tambor zaczął się pojawiać po tym, jak ludzie zaczęli mówić, że postać Leto jest do niego podobna.)

Obejrzyj oficjalny zwiastun filmu „House of Gucci”:

House of Gucci zadebiutuje w kinach dopiero 24 listopada 2021 roku.

źródło: Vanity Fair