Pogoda na iPhonie nie pokaże „69” stopni w prognozie

Aplikacja Pogoda na iPhone’a i iPada jest nękana najgłupszym błędem, jaki można sobie wyobrazić, uniemożliwiającym wyświetlanie temperatury 69 stopni Fahrenheita.

Aplikacja Pogoda firmy Apple nie pokaże 69 stopni Fahrenheita

Aplikacja „Pogoda” firmy Apple pod systemami iOS i iPadOS ma problem z wyświetlaniem temperatury 69 stopni Fahrenheita (czyli około 20,6 stopni Celsjusza), nawet jeśli taka temperatura może rzeczywiście gdzieś wystąpić. Zabawne jest jednak to, że należący do Apple’a Dark Sky oraz widżet systemowy już bez problemu wyświetlają 69 stopni. Dziwny błąd wydaje się być ograniczony do wersji systemu iOS 14.6.

Dlaczego aplikacja Pogoda firmy Apple nie wyświetla temperatury 69 °F?

Odkryto, że aplikacja Pogoda, która jest fabrycznie zainstalowana na iPhonie i iPadzie, odmawia wyświetlania „69” stopni Fahrenheita, nawet jeśli jest to aktualna temperatura w danym obszarze.

Oprogramowanie po prostu odmawia wyświetlania 69 stopni, w tym prognozy godzinowej na dzień i prognozy rozszerzonej. Inne temperatury, które zawierają cyfrę dziewięć, na przykład 59 stopni lub 79 stopni, wyświetlają się prawidłowo. W przypadku wystąpienia temperatury 69 °F aplikacja Pogoda zaokrągli ją w górę do 70 °F lub w dół do 68 °F.

Problem, ujawniony przez The Verge, wydaje się być ograniczony do wersji systemów iOS 14.6 i iPadOS 14.6 – obecnie najnowszych stabilnych wersji mobilnego systemu operacyjnego Apple’a.

Wydaje się, że nie jest to problem dostawcy, który współpracuje z Apple’em w zakresie danych pogodowych, ponieważ dostawca danych – Weather.com wyświetla odpowiednią temperaturę, podczas gdy własna aplikacja pogodowa Apple’a korzysta z zaokrąglania. Co jeszcze dziwniejsze, widżet ekranu głównego aplikacji Pogoda wydaje się wyświetlać 69 stopni bez żadnych problemów.

Pogoda firmy Apple może unikać liczby 69 w interfejsie użytkownika, i wbrew temu co niektórzy sugerowali, że jest to cenzura, bardziej prawdopodobne jest, że jest to problem z konwersją ze stopni w Celsjuszach na Fahrenheita. Jeden z byłych programistów Apple’a podzielił się hipotezą dotyczącą nieobecności temperatury 69. W szczególności aplikacja Pogoda może wewnętrznie wykorzystywać temperatury Celsjusza, a następnie konwertować je w liczbach całkowitych na stopnie Fahrenheita w celu wyświetlenia w interfejsie użytkownika.

Oznacza to, że aplikacja Pogoda firmy Apple nigdy nie byłaby w stanie pokazać 69 stopni. Ten „błąd” nie dotyczy jednak wszystkich, ponieważ w wersji beta iOS 15 widać 69 stopni. Teoria João Pavão (@jpavao) wydaje się najbardziej uzasadniona, ponieważ jest wysoce nieprawdopodobne, aby Apple unikało pokazywania temperatury tylko po to, aby ograniczyć społeczne żarty do minimum.

Brakujące stopnie Fahrenheita po konwersji ze stopni Celsjusza w aplikacji Pogoda firmy Apple
Brakujące stopnie Fahrenheita po konwersji ze stopni Celsjusza w aplikacji Pogoda firmy Apple

Zgodnie z dokumentem wsparcia technicznego na stronie Apple, Weather korzysta z kilku dostawców danych. Na przykład The Weather Channel zapewnia informacje o trudnych warunkach pogodowych i 10-dniową prognozę pogody. Inne firmy i organizacje, w tym National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) czy The Met Office (dla Irlandii i Wielkiej Brytanii), przekazują do aplikacji Apple’a inne dane związane z pogodą, takie jak opady w następnej godzinie, informacje o jakości powietrza i nie tylko.

Informacje o jakości powietrza są dostarczane przez BreezoMeter dla Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Indii i Meksyku. Informacje o jakości powietrza są dostarczane przez QWeather dla Chin kontynentalnych. Jakość powietrza w danym miejscu jest przedstawiana w skali lokalnej.

Co nowego w Pogodzie w iOS 15?

Apple kontynuuje dodawanie nowych funkcji do aplikacji Pogoda i pod systemami iOS 15 i iPadOS 15 aplikacja została wizualnie zaktualizowana o adaptacyjny układ, a także nowe moduły map i nowe graficzne dane pogodowe. Apple twierdzi, że aplikacja Pogoda pod systemem iOS 15 zawiera „tysiące odmian animowanego tła”, które dokładniej przedstawiają położenie słońca, chmury i opady.

Opierając się na przejęciu hiperlokalnej aplikacji pogodowej Dark Sky, aplikacja Pogoda na iOS 15 zawiera teraz animowane pełnoekranowe mapy pogodowe pokazujące opady, jakość powietrza i temperaturę. Ponadto mieszkańcy Irlandii, Wielkiej Brytanii i USA mogą otrzymywać powiadomienia o opadach w ciągu następnej godziny.

źródło: The Verge |iDownloadBlog