Nowy akumulator MagSafe dla iPhone’a 12 za 499 zł

Firma Apple właśnie wprowadziła oficjalny zestaw akumulatora magnetycznego MagSafe o wartości 499 zł dla najnowszej linii iPhone’a 12.

Akumulator MagSafe firmy Apple

Jedna z bateria magnetyczna MagSafe kosztuje 499 zł i można ją zamówić już teraz na stronie Apple’a. Dostawa do Warszawy jest możliwa na 22-26 lipca 2021 roku. Firma Apple wypuściła w przeszłości etui na baterie do iPhone’ów, ale nowy pakiet jest przeznaczony tylko dla telefonów iPhone 12 dzięki wbudowanym magnesom. Bateria magnetyczna MagSafe jest kompatybilna ze wszystkimi czterema najnowszymi modelami: iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

Podczas gdy etui MagSafe dla iPhone’a 11 miały fizyczny przycisk skrótu do aparatu, to najnowsze akcesorium jest tylko dołączanym pakietem, oznacza to, że nie mają żadnych innych funkcji poza zapewnieniem dodatkowej żywotności telefonu.

Akumulator MagSafe dostępny jest obecnie tylko w białym kolorze. W połączeniu z ładowarką o mocy 27 W lub wyższej – taką jak dołączana do MacBooka – akumulator MagSafe dostarcza energię jeszcze szybciej. A gdy potrzeba Ci ładowarki bezprzewodowej, wpinasz tylko przewód Lightning i masz – ładowanie bez gniazdka z mocą nawet 15 W.

Do korzystania z akumulatora zalecane są zasilacz USB-C o mocy 20 W lub wyższej i przewód z USB-C na Lightning (sprzedawane oddzielnie).

Na stronie wsparcia czytamy, że przyczepiana na magnes do iPhone’a 12 bateria wymaga systemu iOS 14.7 – aktualizacji oprogramowania, która jeszcze nie została wydana. Ponieważ strona internetowa Apple pokazuje czasy dostawy akumulatora już od 22 lipca, wydaje się, że aktualizacja systemu zostanie wydana przed tą datą.

Akumulator MagSafe - biały

Apple oferuje również skórzany portfel MagSafe, który można przyczepić magnetycznie z tyłu zeszłorocznych modeli iPhone’ów, a także bezprzewodową ładowarkę MagSafe.

Portfel jest wykonany ze specjalnie garbowanej i barwionej skóry włoskiej, a dzięki wbudowanym magnesom łatwo przylgnie do tyłu iPhone’a. Jeśli chcesz, możesz go też połączyć z przezroczystym, silikonowym lub skórzanym etui z MagSafe. Skórzany portfel mieści nawet trzy karty i jest ekranowany, więc karty kredytowe są w nim bezpieczne. Kosztuje 299 zł, a jego wysyłka rozpocznie się w piątek 16 lipca 2021 roku.

Skórzany portfel z MagSafe do iPhone’a – kalifornijski mak

źródło: The Verge | Apple