Nowa aplikacja pogodowa „Pogoda Interia” dostępna na Androida

Interia przygotowała nową aplikację pogodową – Pogoda Interia. Będzie ona promowana m.in. przez spoty z udziałem Wiktorii Gąsiewskiej i realizowana przez Grupę Polsat Plus.

Aplikacja „Pogoda Interia” promowana przez Wiktorię Gąsiewską

Serwis Pogoda Interia to od lat jeden z największych polskich serwisów pogodowych. W czerwcu jego prognozom zaufało ponad 7 mln realnych użytkowników, którzy łącznie wygenerowali ponad 77 mln odsłon. Od teraz fani serwisu mogą korzystać z aplikacji Pogoda Interia – nowoczesnego narzędzia z kompleksowymi wskaźnikami meteorologicznymi. Niestety aplikacja dostępna jest obecnie tylko na Androida.

Aplikacja zawiera wszystkie podstawowe funkcjonalności serwisu takie, jak prognoza aktualizowana co 30 min dla 3 milionów miejscowości w Polsce i na świecie. Dodatkowo daje więcej możliwości i udostępnia zdecydowanie więcej wskaźników. Informuje o wpływie pogody na zdrowie (alergie, przeziębienie, migrenę, ból zatok i ból artretyczny) oraz codzienne życie (bieganie, wędkowanie, jazdę autem, pracę w ogródku). Energooszczędny tryb „dark mode” pozytywnie wpływa na wzrok i ułatwia korzystanie z prognozy pogody po zmroku. Kolejną istotną nowością jest minutowa prognoza opadów.

Co istotne, aplikacja działa w trybie online i offline. Spełni więc oczekiwania użytkowników, którzy przebywają w miejscach, w których są odczuwalne problemy z zasięgiem m.in. na górskich szlakach. Dzięki współpracy z Airly, narzędzie przekazuje także dane o stanie powietrza na najbliższą dobę.

Aplikacja będzie promowana w kanałach telewizyjnych Grupy Polsat Plus, Radiu Eska, oraz w serwisach Grupy Interia. 

Obejrzyj spot promujący aplikację:

Za pomysł kreatywny odpowiada scenarzysta i reżyser spotu Armin Kurasz oraz działy marketingu Interii i Telewizji Polsat. Reklamę wyprodukowała Telewizja Polsat. Za działania efektywnościowe odpowiedzialna jest agencja marketingu mobilnego Mobiem, która wchodzi w skład Grupy Interia. 

Aplikacja „Pogoda Interia” na Androida

Aplikacja Pogoda Interia jest dostępna na urządzenia z systemem Android:

źródło: Interia