„Apple Pay Later” pozwoli płacić za zakupy na raty

Apple pracuje nad funkcją „Apple Pay Later”, w ramach której zapłacimy za zakupy, a kwotę będziemy spłacać później lub w ramach miesięcznych rat.

Apple Pay Later

Firma Apple opracowuje nową usługę z odroczeniem płatności na później, która pozwoli klientom płacić za zakupy za pomocą Apple Pay w ratach, donosi Bloomberg. Opcje płatności ratalnej będą dostępne dla wszystkich zakupów opłacanych za pomocą Apple Pay – także w przypadków produktów firmy Apple. Usługa jest podobna do Allegro Pay czy do funkcji Kup teraz, zapłać później w Paypal i wewnętrznie nazywa się ‌Apple Pay‌ Later.

Apple planuje współpracować z Goldman Sachs w ramach planu ratalnego „Apple Pay”, przy czym Goldman Sachs będzie pożyczkodawcą pożyczek potrzebnych do miesięcznych planów ratalnych. Apple obecnie współpracuje z Goldman Sachs przy karcie Apple Card, ale nowa opcja planu ratalnego nie ogranicza się do Apple Card i nie wymaga od użytkowników posiadania Apple Card w celu korzystania z tej funkcji. Według Bloomberga, gdy użytkownik dokona zakupu za pomocą Apple Pay, będzie mógł za niego zapłacić w czterech nieoprocentowanych płatnościach dokonywanych co dwa tygodnie lub przez kilka miesięcy z odsetkami.

Cztery płatności nazywane są wewnętrznie „‌Apple Pay‌ in 4”, podczas gdy długoterminowe plany płatności są nazywane „‌Apple Pay‌ Monthly Installments” (Apple Pay miesięczne płatności). Użytkownicy będą mogli wybrać dowolną kartę kredytową, aby rozłożyć płatności w czasie w ramach planu „Apple Pay Later” – nie jest jeszcze jasne, jak będzie oprocentowana taka pożyczka.

Podobnie jak w przypadku Apple Card, użytkownicy „Apple Pay Later” będą musieli zostać potwierdzeni za pomocą wniosku składanego za pośrednictwem aplikacji Wallet na iPhonie. Tam też będzie można zarządzać tymi płatnościami. Usługa nie wymaga bieżącego sprawdzania zdolności kredytowej. Niektóre plany „Apple Pay Later” będą wykluczać opłaty za opóźnienia i opłaty manipulacyjne. Użytkownik zapłaci tylko odsetki za plany długoterminowe.

Apple ma nadzieję, że system „kup teraz, zapłać później” zwiększy popularność płatności mobilnych „Apple Pay” i przekona użytkowników do używania swojego telefonu do płacenia za przedmioty, zamiast korzystania ze standardowych kart kredytowych. Według Bloomberga usługa jest nadal w fazie rozwoju.

źródło: MAcRumors