Allegro wprowadza Allegro Pay

Allegro wprowadziło Allegro Pay – usługę która jest uzupełnieniem dotychczasowych metod płatności dostępnych na platformie.

Allegro Pay w aplikacji Allegro

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj wystartowała usługa Allegro Pay, dzięki której kupowanie na Allegro ma być bardziej wygodne i przystępne. W ramach usługi Allegro Pay użytkownicy mają do wykorzystania środki, którymi mogą płacić za zakupy w dowolnym momencie, wybierając wygodną dla siebie opcję spłaty – mogą zapłacić w ciągu 30 dni lub w nawet w 20 miesięcznych spłatach. Na początek dostęp do Allegro Pay otrzyma grupa kilkudziesięciu tysięcy klientów, która będzie systematycznie wzrastać do końca 2020 roku.

Osoby, które po zalogowaniu na Allegro, w metodach płatności do wyboru w formularzu dostawy i płatności zobaczą Allegro Pay, będą mogły aktywować usługę i zyskać nawet 4 tys. zł do wykorzystania na swoje zakupy na platformie. Wystarczy tylko raz wypełnić prosty wniosek, a środki zostaną przyznane na podstawie indywidualnej analizy, dokonanej przede wszystkim w oparciu o dane pochodzące z baz zewnętrznych oraz historię zakupów na Allegro.

Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą zawsze liczyć na łatwy dostęp do dodatkowych środków, które pomogą im sfinansować np. nieprzewidziane wydatki. Allegro Pay można aktywować bezpłatnie i użyć w każdej chwili. Zrealizowane zakupy można spłacać w dowolny sposób – odraczając wpłatę o 30 dni czyli zapłacić dokładnie tyle, ile wynosi kwota zakupu.

Dodatkowo, subskrybenci Allegro SMART! będą mogli wybrać opcję 3-miesięcznych spłat, w których oprocentowanie wyniesie 0%. Klienci mają też do wyboru dłuższy okres spłaty podzielonej na 5, 10 lub 20 miesięcznych płatności. Płatności można realizować dobrze znanymi metodami jak BLIK czy szybkie przelewy.

Allegro zapewnia pełne wsparcie zakupowe – ochronę kupującego, pomoc w zwrotach i reklamacjach, tak aby środki Allegro Pay nie zostały zamrożone na dłużej. Co ważne, budżet zakupowy przyznawany jest bezterminowo – przy braku korzystania z usługi, klient nie ponosi żadnych kosztów. Nie ma również miesięcznych opłat i abonamentów.

źródło: Allegro