Instagram może wkrótce pozwolić Ci publikować posty na komputerze

Po latach skupiania się wyłącznie na swoim produkcie mobilnym, Instagram w końcu myśli o umożliwieniu użytkownikom publikowania postów z ich komputerów.

Instagram na komputerach - publikowanie postów

Wielu użytkowników Twittera zauważyło, że funkcja testowa została uruchomiona w czwartek, a Instagram potwierdził test serwisowi TechCrunch: Wiemy, że wiele osób uzyskuje dostęp do Instagrama ze swojego komputera – powiedział rzecznik Instagrama. Aby poprawić to doświadczenie, testujemy teraz możliwość tworzenia postów na kanale na Instagramie za pomocą przeglądarki na komputerze.

Dlaczego teraz? Najwyraźniej w trakcie pandemii firma odnotowała wzrost liczby osób korzystających z Instagrama ze swoich komputerów, a nie telefonów.

Aby sprawdzić, czy jesteś w grupie testowej, przejdź do Instagrama w przeglądarce na komputerze i poszukaj nowej ikony „plusa” na pasku ikon w prawym górnym rogu. Test nie jest dostępny dla wszystkich i pozwala jedynie tworzyć posty dla głównego kanału.

Nowa funkcja testowa jest najnowszym znakiem życia firmy dla jej produktu na komputery stacjonarne: Instagram dodał możliwość przeglądania Stories w internecie w 2017 roku i dodał bezpośrednie wiadomości na pulpicie pod koniec zeszłego roku.

Nie znaleźliśmy żadnych dowodów na to, że środowisko internetowe na Instagramie kanibalizuje zaangażowanie z natywnych aplikacji, zaobserwował analityk danych z Instagrama po uruchomieniu wiadomości internetowych. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie — użytkownicy korzystający z obu interfejsów spędzają więcej czasu na każdym interfejsie w porównaniu z użytkownikami, którzy korzystają wyłącznie z jednego interfejsu.

źródło: TechCrunch