Instagram uruchomił Live Rooms

Instagram uruchomił nową funkcję Live Rooms, która umożliwia prowadzenie transmisji na żywo nawet w cztery osoby jednocześnie.

Live Rooms (Instagram)

Instagram uruchomił Live Rooms, które dają możliwość transmitowania na żywo w serwisie nawet z trzema osobami. Wcześniej można było prowadzić transmisję na żywo tylko z jedną osobą. Live Rooms to przede wszystkim ogromne możliwości kreatywnego wykorzystania transmisji na żywo. Talk show, jam session albo lekcja gotowania ze znajomymi? Od teraz twórcy mogą w nowy, kreatywny sposób angażować swoją społeczność. Tak jak wcześniej przy transmisjach na żywo, w Live Rooms istnieje możliwość organizowania zbiórek na rzecz organizacji non profit.

Pokoje na żywo dają również twórcom jeszcze więcej możliwości budowania biznesu i zarabiania pieniędzy. Niedawno Instagram ogłosił, że widzowie transmisji na żywo mogą kupować odznaki dla swoich ulubionych twórców, aby okazać swoje uznanie.

Dzięki pokojom na żywo Live Rooms widzowie mogą kupować plakietki dla gospodarzy i korzystać z innych interaktywnych funkcji, takich jak zakupy i zbiórki pieniędzy na żywo. Instagram rozważ również bardziej interaktywne narzędzia, takie jak funkcje moderowania i audio, które będą dostępne w nadchodzących miesiącach.

Jak działa funkcja Live Rooms?

Aby otworzyć Live Room należy: 

  • przeciągnąć palcem w lewo i wybrać opcję transmisji na żywo,
  • dodać tytuł i zaprosić 3 innych użytkowników,
  • można także rozpocząć transmisję na żywo z 2 użytkownikami, a kolejnego dodać w trakcie.

Jako nadawca możesz dodać do trzech gości jednocześnie lub pojedynczo (na przykład możesz zacząć od dwóch gości, a później dodać gościa-niespodziankę jako trzeciego uczestnika). Transmisja na żywo z wieloma gośćmi to świetny sposób aby zwiększyć swój zasięg, ponieważ obserwatorzy gości mogą być również powiadamiani.

Live Rooms (Instagram)

Możliwość prowadzenia otwartych rozmów twarzą w twarz z innymi użytkownikami na Instagramie Live pomoże przyciągnąć uwagę i nawiązać bezpośredni kontakt z milionami użytkowników. Live

Osoby zablokowane przez któregokolwiek z aktywnych uczestników Live Room nie będą mogły dołączyć do Live Room. Goście, którzy utracili dostęp na żywo z powodu naruszenia Wytycznych dla społeczności, również nie będą mogli dołączyć do pokoju na żywo. Funkcje, które są obecnie dostępne dla gospodarzy na żywo, takie jak możliwość zgłaszania i blokowania komentarzy oraz stosowania filtrów komentarzy, będą również dostępne dla gospodarzy Live Rooms.

Ta aktualizacja to kolejny krok naprzód, który daje twórcom więcej możliwości dotarcia do widzów i interakcji z nimi. Live Rooms wkrótce będą dostępne na całym świecie dla wszystkich użytkowników Instagrama.