Netflix i Tsuburaya Productions wyprodukują film „Ultraman”

Trwa produkcja nowego animowanego komputerowo filmu pełnometrażowego Netflix o przygodach Ultramana — kultowego japońskiego superbohatera.

„Ultraman” (Netflix)

Gwiazda baseballu Ken Sato wraca  do swojej rodzinnej Japonii, aby zostać następcą chroniącego Ziemię superbohatera — Ultramana. Jednak gdy okazuje się, że musi zająć się wychowywaniem małego Kaiju — potomka swojego największego wroga — nowe obowiązki go przerastają. Próbując pogodzić role superbohatera i rodzica, Ken musi stawić czoła własnemu ego, swojemu dawno niewidzianemu ojcu i imponującym mocom Kaiju, aby powstać z kolan i odkryć, co naprawdę znaczy bycie Ultramanem.

Shannon Tindle: Ten film to spełnienie moich marzeń. Dzięki zaufaniu, jakim obdarzył mnie zespół Tsuburaya Productions, i wsparciu ekipy studia Netflix Animation, moja oryginalna historia zainspirowana „Ultramanem”, którego stworzył Eiji Tsuburaya, została naprawdę sfilmowana! Zebraliśmy gwiazdorską ekipę. Nie mogę się już doczekać, aż cały świat obejrzy naszą unikalną wersję przygód Ultramana.

Film jest kolejnym wspólnym projektem firm Netflix i Tsuburaya Productions, które wyprodukowały już serial animowany „Ultraman”. Obecnie można oglądać jego drugi sezon. 

Takayuki Tsukagoshi, prezes i dyrektor generalny Tsuburaya Productions: Ultraman narodził się w Japonii 55 lat temu. Ta współpraca z firmą Netflix to pierwszy projekt Tsuburaya Productions o zasięgu globalnym. Ultraman ma wiernych fanów na całym świecie. Shannon Tindle jest jednym z nich. Od dziecka uwielbiał Ultramana, a później sam został twórcą. Cieszy mnie, że rodziny z różnych zakątków Ziemi będą mogły  obejrzeć na Netflix „Ultramana” w wersji Shannona i jego ekipy, która promuje odwagę, nadzieję i życzliwość.

„Ultraman” uzupełni coraz bogatszą kolekcję oryginalnych filmów animowanych Netflix, na którą składają się między innymi nominowany do Oscara® „Klaus”, „Rodzeństwo Willoughby” w reżyserii Krisa Pearna, nominowana do Oscara® „Wyprawa na Księżyc” w reżyserii Glena Keane’a, a także komedia „Back to the Outback” w reżyserii Clare Knight i Harry’ego Crippsa, która będzie miała swoją premierę jesienią 2021 r., „Apollo 10 ½: A Space Age Adventure” w reżyserii Richarda Linklatera, „Jacob and the Sea Beast” w reżyserii Chrisa Williamsa, „Wendell & Wild” Henry’ego Selicka, „My Father’s Dragon” Nory Twomey, „Pinocchio” w reżyserii Guillermo del Toro, „The Magician’s Elephant” w reżyserii Wendy Rogers, „The Witch Boy” Minkyu Lee, „Sulwe” Lupity Nyong, sequel hitu „Uciekające kurczaki” wyprodukowany przez firmę Aardman oraz film i serial „Redwall”.

  • Reżyser: Shannon Tindle 
  • Współreżyser: John Aoshima
  • Scenariusz: Shannon Tindle, Marc Haimes
  • Producent: Tom Knott
  • Współproducentka: Lisa Poole
  • Firma produkcyjna: Tsuburaya Productions, Industrial Light and Magic (ILM)

źródło: Netflix Polska