Ile giganci technologiczni zarabiają na minutę? (5/2021)

Amazon to prawdziwa maszynka do robienia pieniędzy – według raportu CNBC, sprzedawca internetowy generuje przychody w wysokości ponad 800.000 dolarów w ciągu każdej minuty.

Ile zarabiają firmy technologiczne w ciągu jednej minuty? (dane za 1 kwartał 2021 r.)

Pozostałe firmy z tzw. grupy GAFAM (Google, Apple, Facebook, Amazon, Microsoft) pozostają nieco w tyle. Najbliżej maszynki do zarabiania pieniędzy – Amazonu – są zarobki Apple’a na poziomie prawie 700.000 USD na minutę. Alphabet, firma macierzysta Google, musi zadowolić się kwotą około 420.000 dolarów wpływających do jej kasy co minutę, podczas gdy przychody firmy Microsoft przekraczają 320.000 dolarów na minutę. Facebook jest najmniejszą spółką GAFAM pod względem przychodów, ale wciąż zarabia ponad 200.000 dolarów na minutę.

Gdy mówimy od FAATMAN (Facebook, Alphabet, Amazon, Tesla, Microsoft, Apple i Netflix) – to Tesla i Netflix również mają ambicje dostać się do pierwszej piątki najlepiej zarabiających. Jednak Tesla wciąż ma około 120.000 dolarów mniej niż Facebook i musiałaby ponad dwukrotnie zwiększyć swoje przychody, aby go wyprzedzić.

Zarobki Netflixa na minutę wydają się raczej umiarkowane i wynoszą zaledwie 55.000 USD. Biorąc jednak pod uwagę szybki rozwój tych firm technologicznych w ciągu ostatnich kilku lat, nie ma wątpliwości, że w najbliższej przyszłości ich przychody będą nadal rosły.

źródło: CNBC | Statista