Pierwsza komercyjna, autonomiczna sieć 5G w Europie zostanie uruchomiona w kilku niemieckich miastach

OPPO wspólnie z Vodafone, Qualcomm i Ericsson zakończyli komercjalizację pierwszej autonomicznej sieci 5G w Europie.

OPPO Find X3 Pro w testach sieciowych SA w laboratorium OPPO

Firma OPPO ogłosiła, że w efekcie współpracy z firmami Vodafone, Qualcomm Technologies, Inc. i Ericsson z powodzeniem zakończył proces komercjalizacji pierwszej w Europie autonomicznej sieci 5G. Będzie ona dostępna w smartfonach OPPO Find X3 Pro. Komercjalizacja pierwszej sieci 5G SA w Europie stanowi kamień milowy w rozwoju 5G w tym regionie. Autonomiczna sieć 5G jest bardziej kompletną formą sieci 5G i stanowi architekturę, do której ostatecznie będą się dostosowywać wszystkie sieci 5G. Teoretyczna latencja 5G SA wynosi zaledwie 1 ms – co oznacza znaczną poprawę w porównaniu z obecną, niestacjonarną (NSA) wersją 5G, która wynosi około 20 ms.Ulepszona sieć ma również uwolnić pełną moc 5G i sprzyjać szerokiej gamie innowacyjnych aplikacji 5G w najbliższej przyszłości.

5G SA umożliwi plasterkowanie sieci (tzw. „network slicing”), co pozwoli operatorom na udostępnienie części sieci dla poszczególnych przypadków użycia. W efekcie będą mogli dostarczyć zdywersyfikowane usługi końcowe, dopasowane do różnych potrzeb. Düsseldorf, Münster i Lipsk będą pierwszymi europejskimi miastami, które otrzymają dostęp do sieci 5G SA. Mieszkańcy oraz inni użytkownicy w tych miastach, posiadający smartfony OPPO Find X3 Pro, będą mogli korzystać z zalet sieci po otrzymaniu aktualizacji oprogramowania OPPO, które zostanie udostępnione w najbliższych tygodniach.

OPPO przyspiesza komercjalizację 5G poprzez bliskie partnerstwa

Jako jedyny producent smartfonów zaangażowany w projekt, OPPO ściśle współpracowało od listopada 2020 roku z firmami: Vodafone Germany, Qualcomm Technologies i Ericsson, testując sieć 5G SA w licznych lokalizacjach w trzech niemieckich miastach.Firma Ericsson dostarczyła produkty i rozwiązania ze swojego portfolio Ericsson Radio System oraz swojego natywnego rozwiązania opartego na chmurze 5G Core dla sieci autonomicznych, aby pomóc Vodafone w budowie sieci 5G SA w Niemczech. Sieć została następnie przetestowana przy użyciu smartfonów OPPO Find X3 Pro napędzanych przez platformę mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G.OPPO jest pierwszym producentem smartfonów, który wykorzystał układ Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G w komercyjnej sieci 5G SA w Europie. OPPO, wykorzystując swoje doświadczenie w tej dziedzinie, wydatnie zaangażowało się w proces rozwoju i testowania, wspólnie z Qualcomm Technologies.

Od 5G NSA do 5G SA: wiodące innowacje OPPO w Europie

Już w 2019 roku OPPO było pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek europejski OPPO Reno 5G, komercyjny smartfon 5G NSA. Tym razem wraz z Vodafone, OPPO jest gotowe ponownie poprowadzić branżę do przodu, umożliwiając europejskim użytkownikom korzystanie z doskonałej łączności 5G.

Europa jest kluczowym rynkiem w globalnej działalności OPPO. Po wejściu na rynek zachodnioeuropejski trzy lata temu, firma osiągnęła już znaczny wzrost i umocniła swoją pozycję na niektórych rynkach krajowych. W zeszłym roku OPPO oficjalnie założyło swoją zachodnioeuropejską siedzibę główną w Düsseldorfie, w Niemczech, jednocześnie wchodząc na nowe rynki.OPPO, pewne perspektyw 5G w erze inteligentnej łączności, od dawna pracuje nad przyspieszeniem komercjalizacji 5G w całej Europie.

Firma dokonuje tego poprzez ciągłe innowacje w zakresie technologii, produktów i usług, a także bliską współpracę z globalnymi partnerami, w tym m.in. dostawcami technologii, operatorami telekomunikacyjnymi, instytucjami badawczymi. W zeszłym roku OPPO współpracowało z Vodafone UK, aby zaprezentować pierwszą, rzeczywiście funkcjonującą, samodzielną sieć w Wielkiej Brytanii.

źródło: OPPO