Robert Fripp i Toyah Willcox dają czadu na YouTubie! Jest moc!

Gitarzysta King Crimson Robert Fripp i wokalistka Toyah Willcox prezentują co tydzień covery znanych przebojów, nagrane w fenomenalnym stylu – to trzeba obejrzeć!

Toyah Willcox i Robert Fripp – Sunday Lunch (YouTube)

Założyciel King Crimson – Robert Fripp (75 lat) i jego żona – piosenkarka Toyah Willcox (63 lata) na początku pandemii w 2020 roku i kolejnych lockdownów zaczęli publikować na YouTubie cykl „Sunday Lunch”, w którym znalazło się wiele niezapomnianych występów. Na szczęście dla tych z nas, którzy wciąż chcą ekscentrycznych coverów naszych ulubionych rockowych piosenek, para kontynuuje swoje występy do tej pory. Wśród fenomenalnych nagrań są covery między innymi utworu Enter Sandman grupy Metallica, w którym Toyah jeździ na rowerze treningowym, Rebel Yell (Billy Idol), I Love Rock 'n’ Roll (Joan Jett), Black Dog (Led Zeppelin), w którym Toyah była oczywiście ubrana w kostium kota w panterkę czy Smells Like Teen Spirit (Nirvana), gdzie piosenkarka nieźle poguje. Najnowszy wykon w kuchennej scenerii to po raz pierwszy utwór nierockowego wykonawcy – Toxic śpiewany pierwotnie przez Britney Spears.

Gdy Fripp gra na gitarze kultowy riff utworu Enter Sandman, Toyah jeździ na rowerze, wijąc się, śpiewając i odgrywając tekst piosenki – opublikowali go jako pierwszy z serii 10 stycznia 202 roku. Najwięcej komentarzy na YouTubie zebrał nie tyle sam występ, ile odkrywczy wybór odzieży Toyah. W ciągu jednego dnia zdobył ponad pół miliona wyświetleń, a w momencie publikacji tego wpisu miał 5,3 mln obejrzeń!

Przeczytaj także: „Baby Shark Dance” najczęściej oglądanym wideo na YouTubie

Wcześniej para zabawiała nas wykonaniem Paranoid Black Sabbath, w którym Toyah tańczyła w czymś, co wyglądało na więzienną celę. Warto obejrzeć covery piosenek Davida Bowiego, Nirvany, Alice’a Coopera (Poison), Guns N 'Roses i Sex Pistols.

Para, która jest w związku małżeńskim, to znani w latach 70. i 80. muzycy, którzy teraz świetnie bawią się na emeryturze i trzeba przyznać, że nie mają problemu. Jak mówi Willcox, jej małżonek początkowo „uważał, że wystawia się na pośmiewisko. Ale reakcja okazała się niezwykle pozytywna i teraz, po pół roku, dostrzega, że był to ważny gest, którym mógł się podzielić z widzami i przypomnieć piękno humoru.” Podchodzą do swoich występów z dystansem, a internauci to doceniają!

W coverze Rebel Yell Willcox występuje w stroju cheerleaderki i macha pomponami, gdy Fripp gra na gitarze – oj nie jedna pani w jej wieku chciałaby mieć taką formę!

W październiku ubiegłego roku były wokalista i basista King Crimson Gordon Haskell zmarł w wieku 74 lat. Nieżyjący już muzyk został poproszony przez Frippa o dołączenie do zespołu w 1970 roku, po odejściu Grega Lake’a, ich pierwotnego wokalisty. Bill Rieflin, były perkusista King Crimson, również zmarł w marcu zeszłego roku – miał 59 lat.

W wywiadzie dla Guardiana Toyah powiedziała, skąd wziął się pomysł na wspólne tworzenie przeróbek: „Siedziałam w domu z 74-letnim mężem, który coraz bardziej się wycofywał. Pomyślałam więc: «Nauczę go tańczyć». I stało się to moim wyzwaniem.”

źródło: YouTube