Lumix S5 na podium najlepiej filmujących aparatów 2020 r.

W plebiscycie organizowanym przez serwis Fotopolis oraz magazyn Digital Camera Polska, aparat Lumix S5 został wyróżniony jako jeden z najlepszych filmujących aparatów minionego roku.

Lumix S5 - III miejsce w plebiscycie 2020

Bezlusterkowiec Panasonic został doceniony nie tylko przez amatorów fotografii, ale również i zawodowców, łączących na co dzień pracę foto i wideo. Już po raz drugi czytelnicy serwisu fotopolis.pl oraz magazynu Digital Camera Polska głosowali na najlepsze wydarzenia, publikacje oraz produkty fotograficzne minionego roku. Podczas kolejnej edycji plebiscytu, ich uwagę w szczególności zwrócił bezlusterkowy aparat Panasonic Lumix S5, który mianowali jednym z najlepszych filmujących aparatów minionego roku. Lumix S5 zajął tym samym trzecie miejsce w Plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska.

Zaprezentowany przez Panasonic we wrześniu ubiegłego roku Lumix S5 to hybrydowy, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy. Wysoka jakość zdjęć i filmów w małym, przenośnym urządzeniu spełnia wymagania pasjonatów fotografii, jak i również profesjonalistów.

Najnowszy model z serii S cechuje się wyjątkową jakością zdjęć i filmów w całym zakresie czułości oraz ergonomiczną obudową stworzoną z myślą o twórcach, którzy stawiają jakość na pierwszym miejscu. Pełnoklatkowa matryca CMOS 24,2 MP z technologią Dual Native ISO gwarantuje wyjątkową jakość zdjęć i filmów, podczas kiedy technologia Dual Native ISO daje większą swobodę przy pracy w słabym świetle, eliminując obserwowany zazwyczaj wzrost efektu ziarna w trakcie nagrywania filmów.

Funkcje fotografii poklatkowej i nagrywania w zwolnionym tempie rozszerzają możliwości artystyczne, a zdjęcia zrobione w ulepszonym trybie wysokiej rozdzielczości można również zapisywać bezpośrednio w formacie JPEG, gwarantującym niezwykle szczegółowe obrazy w rozdzielczości odpowiadającej 96 megapikselom. To znakomite rozwiązanie w sytuacjach, gdy rozdzielczość jest najważniejsza.

Jednak Lumix S5 to nie tylko fotografowanie, ale również profesjonalne opcje wideo — tryby nagrywania aparatu LUMIX S5 obejmują 10-bitowy zapis wideo 4K 60p 4:2:0 i 4K 30p 4:2:2, a także 8-bitowy zapis wideo 4K bez ograniczeń czasu nagrywania. Podwójna stabilizacja obrazu jest nieodzowna dla twórców będących w ruchu, a szereg funkcji takich jak m.in. preinstalowane V-Log i V-Gamut, wspiera nowe, kreatywne metody prowadzenia narracji. 

źródło: Panasonic