Czwarty sezon serialu „Opowieść podręcznej” już 28 kwietnia!

Obejrzyj zwiastun czwartego sezonu „Opowieści podręcznej”: June dołącza do ruchu oporu – nowy sezon zadebiutuje 28 kwietnia 2021 roku na Hulu.

„Opowieść podręcznej” (4. sezon)

Kiedy ostatnio byliśmy w Gilead, ranna June (Elisabeth Moss) – cierpiąca z powodu rany postrzałowej, uratowała 50 dzieci z restrykcyjnej republiki wsadzając je do samolotu, który przetransportował je w bezpieczne miejsce w Kanadzie. Główna bohaterka także w bezpiecznym miejscu recytuje sobie Księgę Wyjścia 3: 7-8, która mówi o Panu, widzącego cierpienie swego ludu i kierującego go do krainy mleka i miodu. Aktualizacja W Polsce, widzowie będą mogli zacząć oglądać 4. sezon serialu dzień poźniej– 29 kiwetnia 2021 roku na HBO GO.

I tak narodził się bojownik o wolność. – Podręczne idą na wojnę!

W czwartek Hulu wypuściło zwiastun zapowiedzianego w zeszłym roku, czwartego już, sezonu docenionego przez krytyków serialu Opowieść podręcznej (tyt. oryg. The Handmaid’s Tale), który zadebiutuje w serwisie stremingowym 28 kwietnia 2021 roku. Czwarty sezon będzie liczył 10 odcinków, trzy z nich będą dostępne do transmisji w dniu premiery, po czym prawdopodobnie pojawią się cotygodniowe premiery pojedynczych epizodów.

Zwiastun przedstawia June biorącą aktywny udział w buncie – ma to posłużyć jako odejście dla postaci, która poprzednio zajmowała się zdecydowanie zaściankowością, zdeterminowana jedynie do zachowania własnego bezpieczeństwa, jak również bezpieczeństwa swoich dzieci. Ale nie będzie to całkowicie nowa altruistyczna June. Jednak jej wściekłość będzie ją rozpalać, a jej dążenie do sprawiedliwości i zemsty nie tylko ją całkowicie pochłoną, ale mogą zagrozić jej bliskim.

W tle zwiastuna słyszymy transmisje stacji radiowej o nazwie Radio Wolna Ameryka (Radio Free America) i dowiadujemy się o narastających globalnych sankcjach nałożonych na Gilead, co sugeruje, że chociaż ciśnienie rośnie w murach reżimu, reszta świata może wziąć ten kraj na celownik.

Oprócz przemiany June w bojowniczkę o wolność, Moss po raz pierwszy w swojej karierze wystąpiła za kamerą, reżyserując trzy z 10 odcinków sezonu. Podczas czwartkowej prezentacji stowarzyszenia krytyków telewizyjnych Winter 2021 Press Tour gwiazda zastanawiała się nad tym jednym aspektem reżyserii, który trochę ją wystraszył, zanim rzuciła się w wir nowego wyzwania.

Najbardziej denerwowałam się kierowaniem aktorami. Byłam po prostu zdenerwowana – powiedziała Moss, wyjaśniając, że podczas prób i nagrań grzechem kardynalnym jest próbować i robić uwagi innym aktorom. A potem stało się to moją ulubioną częścią całego doświadczenia.

Obejrzyj zwiastun 4. sezonu:

W serialu występują Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Alexis Bledel, Ann Dowd, Max Minghella, Madeline Brewer, O-T Fagbenle, Amanda Brugel, Bradley Whitford i Sam Jaeger.

Producentami wykonawczymi czwartego sezonu „Opowieści ” będą Moss, Bruce Miller, Warren Littlefield, Daniel Wilson, Fran Sears, Eric Tuchman, John Weber, Frank Siracusa, Sheila Hockin, Kira Snyder i Yahlin Chang.

Serial jest produkowany przez MGM Television i dystrybuowany na całym świecie przez MGM. Nie mamy jeszcze informacji, który serwis jako pierwszy wyemituje nowy sezon w Polsce.

źródło: Indie Wire