Moc techniki Pomodoro w apce „Focus Tomato”


Technika Pomodoro to metoda poprawy efektywności wykorzystująca podział na czas skupienia i planowane przerwy, od lat stosowana przez ludzi sukcesu – sprawdź ją w „Focus Tomato”.

Focus Tomato (Pomodoro)

Włoski konsultant do spraw oprogramowania Francesco Cirillo, opracował technikę Pomodoro w latach 80., gdy uczył się do egzaminów na studiach. Używając kuchennego minutnika, metodą prób i błędów ustalił, że najskuteczniejsze jest uczenie się w 25-minutowych cyklach, rozdzielonych pięciominutowymi przerwami. Focus Tomato wyróżnia się na tle innych aplikacji opartych na technice Pomodoro dzięki unikatowym ilustracjom i stylowi artystycznemu.

Zacznij od ustawienia minutnika na ekranie głównym, a następnie wybierz ścieżkę dźwiękową, na przykład „Valley stream” („Strumień”), „Coffee shop” („Kawiarnia”) czy „Library” („Biblioteka”), która pomoże Ci się skupić. Kiedy okres skupienia się skończy, stuknij w „REST” („Przerwa”). Aplikacja w żaden sposób nie wymusza przerwy w pracy — jeśli nie odczuwasz zmęczenia, nie musisz przerywać tylko po to, żeby dopasować się do planu.

Zrób sobie przerwę i popatrz na te czarujące ilustracje.

Niektóre aplikacje karzą Cię, gdy się rozpraszasz, kasując postępy i zmuszając Cię do rozpoczęcia pracy od nowa. Ale nie Focus Tomato. Nawet jeśli coś przeszkodzi Ci w trakcie sesji, aplikacja nadal będzie rejestrować czas i nie wyzeruje go. To, kiedy zakończysz sesję, zależy tylko od Ciebie.

Kiedy skończysz, aplikacja w nagrodę wyświetli motywujące wiadomości. Jeśli wykupisz ulepszenie Tomato King, będziesz mieć dostęp do statystyk, które pozwolą Ci lepiej poznać Twój rytm pracy.

Focus Tomato - Let's focus now

Wypróbuj tę aplikację, a może się okazać, że od uporania się z pracą domową czy innymi zadaniami czekającymi na wykonanie dzieli Cię tylko jedna sesja z techniką Pomodoro.

źródło: App Store Polska