WhatsApp dodaj nowe filtry do zarządzania pamięcią

Dzień po tym, jak WhatsApp szczegółowo opisał funkcję znikającej wiadomości, aplikacja społecznościowa wprowadza kolejne ważne ulepszenie – filtry zarządzania pamięcią masową.

Nowe filtry do zarządzania pamięcią masową w aplikacji WhatsApp

Dla tych, którzy używają smartfonów o małej pojemności, nowa opcja związana z zrządzaniem miejsca przez aplikację, będzie bardzo przydatna. Użytkownicy Androida otrzymują już teraz tę aktualizację, która pozwoli im przeglądać, zbiorczo usuwać elementy i zwalniać miejsce znacznie łatwiej niż wcześniej. Aktualizacja wprowadza nowy wygląd narzędzia do zarządzania pamięcią masową, które można znaleźć w menu UstawieniaPamięć i daneZarządzaj pamięcią masową.

Ponadto, gdy pamięć telefonu jest bliska zapełnienia, WhatsApp powiadomi Cię o tym za pomocą komunikatu na karcie Czaty. Możesz nawet zobaczyć, ile miejsca na dysku jest zapełnione, dzięki licznikowi pamięci, który znajduje się teraz u góry ekranu.

Co ważniejsze, dzięki nowym filtrom użytkownicy WhatsApp mogą porządkować pliki według rozmiaru, gdy chcą zwolnić trochę miejsca. Dostępne jest również narzędzie do podglądu plików multimedialnych, które pozwala użytkownikom od razu zobaczyć, co usuwają.

Według WhatsAppa nowa aktualizacja, która dodaje nowe filtry do zarządzania pamięcią masową, jest wprowadzana w tym tygodniu, więc bądź cierpliwy, jeśli nie widzisz jej jeszcze u siebie na telefonie.

źródło: WhatsApp | PhoneArena