WhatsApp wprowadza weryfikację przesłanych treści

W ramach walki z fake newsami, WhatsApp wprowadził już limity przesyłanych linków, a teraz ułatwia użytkownikom weryfikację wiadomości w internecie.

Weryfikacja przesyłanych linków na WhatsAppie za pomocą lupki

Komunikator mobilny WhatsApp nadaje już specjalną etykietę wielokrotnie przekazywanym wiadomościom udostępnionym w czatach WhatsApp za pomocą dwóch strzałek , które informują rozmówców, że otrzymana wiadomość nie została napisana przez bliski kontakt. Na początku roku ustalono również limit dotyczący tego, ile razy można jednocześnie przekazać wiadomość, aby wciąż utrzymać prywatny charakter aplikacji WhatsApp.

Od dzisiaj firma wdraża łatwy sposób na weryfikację tego typu wiadomości za pomocą dotknięcia przycisku szkła powiększającego w czacie. Ułatwienie wyszukiwania wielokrotnie przekazanych wiadomości może pomóc użytkownikom znaleźć wiadomości z serwisów informacyjnych i inne źródła informacji dotyczące otrzymanych treści.

Funkcja ta przesyła treść wiadomości do internetu za pośrednictwem przeglądarki, bez potrzeby udostępniania jej firmie WhatsApp.

Funkcja wyszukiwania w sieci jest dostępna od dziś w Brazylii, Hiszpanii, Irlandii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i we Włoszech w najnowszej wersji WhatsApp na Androida, iOS i WhatsApp Web.

źródło: WhatsApp Blog