„RESIDENT EVIL: Wieczny Mrok” – nowy serial anime w 2021 na Netflixie

Utrzymany w klimacie science fiction mroczny serial „RESIDENT EVIL: Wieczny mrok” oparty jest na serii gier wideo wydawanych przez Capcom – premiera w 2021 r.

„RESIDENT EVIL: Wieczny Mrok” – nowy serial anime (Netflix, 2021)

Gra komputerowa Resident Evil jest punktem odniesienia dla gier z gatunku survival horror. Ma na koncie ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Teraz została przeniesiona na ekran jako oryginalny serial anime Netflix stworzony w technice komputerowej. Globalna premiera serialu będzie miała miejsce w 2021 r. – tylko na Netflix. Trzy lata po premierze zrealizowanego w technice animacji komputerowej filmu Biohazard: Vendetta technologia znów poszła do przodu, stwarzając podstawy dla nowego serialu – po raz pierwszy w pełnym trójwymiarze.

Od czasu wydania pierwszej gry z serii Resident Evil na konsolę Sony PlayStation w 1996 r. minęło prawie 25 lat. Seria cały czas ewoluuje, a do kolekcji nadal dodawane są nowe tytuły. Ten serial zatytułowano RESIDENT EVIL: Wieczny mrok.

Produkcją nowego serialu pokieruje Hiroyuki Kobayashi z firmy Capcom, który ma już na swoim koncie wiele tytułów z serii Resident Evil. Producentem będzie firma TMS Entertainment, która dała początek różnym serialom anime, a Quebico, na czele z Kei Miyamoto, producentem filmu Biohazard: Vendetta, zajmie się produkcją komputerowych animacji w pełnym trójwymiarze.

Serial z gatunku horroru akcji opowie historie dwójki popularnych bohaterów – Leona S. Kennedy’ego i Claire Redfield. Pełna grozy atmosfera i dynamiczne sceny akcji odsłonią przed widzami nowe oblicze świata Resident Evil.

Razem z zapowiedzią tytułu Netflix ujawnił materiały zapowiadające i zwiastun. W materiałach zapowiadających widzimy Leona S. Kennedy’ego i Claire Redfield na tle splamionej krwią ściany, spokojnie czekających na nowe zagrożenie po tym, jak wielokrotnie udało im się oszukać śmierć. Ujawniony jednocześnie zwiastun zawiera scenę, w której Claire wchodzi ciemną nocą do opuszczonego budynku i przypadkiem „coś” znajduje, a Leon ratuje „kogoś” w ciemności. Na ekranie wyraźnie widać każdą drobną plamkę unoszącego się kurzu i mimikę postaci w tych superrealistycznych, wysokiej jakości grafikach, które wprowadzają napięcie już od pierwszej sceny. Załóż słuchawki, aby podwoić wrażenia podczas oglądania tego zwiastuna, który z pewnością rozbudzi duże oczekiwania wobec serialu.

Kto będzie wrogiem tym razem? Co oznacza „wieczny mrok”? Więcej informacji o oryginalnym serialu anime Netflix RESIDENT EVIL: Wieczny mrok już wkrótce!

  • Oryginalna twórczość / produkcja / nadzór: Capcom Co., Ltd.
  • Produkcja animacji 3DCG: Quebico
  • Produkcja: TMS Entertainment
  • Copyright: ©CAPCOM CO., LTD. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Informacje o grze „Resident Evil” 

Pierwsza gra z serii Resident Evil na konsolę Sony PlayStation została wydana w 1996 r. Umiejętnie odtwarzając strach związany z desperackimi próbami znalezienia broni i innych przedmiotów, aby przeżyć i wyjść cało z beznadziejnej sytuacji, popularna seria dała początek zupełnie nowemu gatunkowi gier — „survival horror”. W ramach serii ukazało się ponad 140 różnych tytułów na konsole, telefony komórkowe i inne urządzenia, a Resident Evil stała się jedną z najpopularniejszych marek firmy Capcom. Gra zyskała sobie olbrzymie grono fanów z całego świata i sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy. W 2021 roku będzie obchodzić 25 rocznicę. Z tej okazji na rynku pojawi się nowa gra z serii – Resident Evil Village.

źródło: Netflix Polska