Jak ustawić Gmaila jako domyślnego klienta poczty pod iOS 14?

Od teraz możesz ustawić aplikację gmail, jako jako domyślnego klienta poczty e-mail pod systemem iOS 14 – sprawdź, jak to zrobić?

Ikona aplikacji Mail i Gmail pod iOS

Firma Google zaktualizowała aplikację Gmaila na urządzenia z systemami iOS i iPadOS, dodając możliwość ustawienia go jako domyślnego klienta poczty e-mail. Pod systemem iOS 14 Apple umożliwia zmianę domyślnej przeglądarki internetowej z Safari na np. Chrome’a lub Firefoksa oraz klienta poczty e-mail z aplikacji Mail na dowolną aplikację innej firmy, np. Gmaila. Jednak nie wszystkie istniejące przeglądarki i aplikacje pocztowe można od razu ustawić jako aplikacje domyślne. Twórcy aplikacji muszą zaktualizować swoje aplikacje dla systemu operacyjnego iOS, aby dodać opcję ustawienia „domyślnej” przeglądarki lub aplikacji pocztowej.

Sprawdź też: iOS 14: Możesz ustawić czynności stukając 2- lub 3-krotnie w tył iPhone’a

Większość popularnych przeglądarek, takich jak Chrome, Edge i Firefox, zostały już zaktualizowane, aby dostosować je do nowej funkcji iOS-a 14. Kilka klientów poczty e-mail, takich jak Microsoft Outlook, Spark i Hey, również otrzymały aktualizację ustawienia jako domyślnej aplikacji do wysyłania e-maili. A teraz, do tego grona doszła aplikacja Gmail na systemy iOS i iPadOS.

⚠️ UWAGA! Pod systemem iOS 14 występuje błąd, który resetuje domyślną przeglądarkę internetową i klienta poczty e-mail do Safari i Mail po ponownym uruchomieniu urządzenia. Miejmy nadzieję, że Apple wkrótce naprawi ten problem, aktualizując oprogramowanie.
Aktualizacja: Apple wydało aktualizację systemu iOS 14.0.1, która naprawia błąd z resetowaniem ustawień domyślnych.

Google zaktualizowało właśnie Gmaila na iOS-a i iPadOS-a do wersji 6.0.200825 z możliwością ustawienia go jako domyślnego klienta poczty e-mail. Po zaktualizowaniu Gmaila i otwarciu aplikacji pojawi się monit o ustawienie aplikacji jako domyślnego klienta poczty e-mail.

Możesz także ustawić Gmaila jako domyślną aplikację pocztową, przechodząc do UstawieniaGmail i wybierając go jako Domyślną aplikację poczty. Wcześniej domyślną aplikacją był Mail.

Ustawienia Gmaila jako domyślnej aplikacji do poczty Gmail pod systemem iOS 14

Chociaż Gmail może być teraz ustawiony jako domyślny klient poczty e-mail, którego klienta poczty wybierzesz jako domyślnego Gmaila od Google’a czy Maila od Apple’a? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Aplikację mobilną Gmail, pobierzesz bezpłatnie na iPhone’a lub smartfona z systemem Android:

źródło: iPhoneHacks | Apple | Google