„Kryminalne zagadki Agathy Christie” w każdą niedzielę na Romance TV

Na kanale Romance TV wystartowała seria filmowa „Kryminalne zagadki Agathy Christie” z okazji 130. urodzin znakomitej autorki powieści kryminalnych.

Kryminalne zagadki Agathy Christie

Nazwisko Christie każdemu kojarzy się z powieściami kryminalnymi, w których znany na całym świecie i nieco ekscentryczny belgijski detektyw Herkules Poirot oraz panna Marple – wykazująca niesłychaną bystrość umysłu detektyw amator – tropią przestępców. Agatha Christie, twórczyni nowoczesnej brytyjskiej powieści kryminalnej z czasem stała się najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów.

W roku 1971 został jej nadany tytuł szlachecki. Jako dowód uznania dla jej twórczości otrzymała również Order Imperium Brytyjskiego.

Z okazji 130. rocznicy zmarłej w roku 1976 w wieku 85 lat pisarki, Romance TV uczci jej pamięć w każdą niedzielę o godzinie 20.00 premierowym filmem telewizyjnym z serii Kryminalne zagadki Agathy Christie. Seria wystartowała 6 września 2020 roku. W rolach głównych: szarmancki komisarz Swan Laurence, razem ze swą uroczą sekretarką Marlène Leroy i dziennikarką Alice Avril. W poniedziałki można oglądać powtórki serialu.

Wśród wyemitowanych tytułów zobaczyć można między innymi:

 • Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Fatamorgana (6 września 2020 r.)
  Morderstwem w zakładzie rehabilitacji „Pomocna ręka” zajmuje się nie tylko nowy komisarz, Swan Laurence, ale i młoda, zaangażowana dziennikarka śledcza, Alice Avril. Przypadek jest bardziej skomplikowany, niż myślano na początku. Następuje szybki rozwój zdarzeń…
 • Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Cyjanowodór (13 września 2020 r.)
  Aktorka Elvire Morenkova ma wszystko, o czym można zamarzyć: jest piękna, bogata, popularna. Żyje w pozornie harmonijnym związku małżeńskim z producentem filmowym, Georgesem Leroyem, w którego filmach gra główne role. Wdaje się jednak w liczne romanse z kolegami z planu filmowego. Pewnego wieczoru, podczas wspólnej kolacji, Elvire nagle umiera. Wszystkie poszlaki przemawiają za tym, że popełniła samobójstwo za pomocą cyjanowodoru, który sama dolała sobie do lampki szampana. Po bliższych oględzinach komisarz Laurence znajduje jednak kilka powodów, by poddać w wątpliwość śmierć samobójczą. Podejrzewa, że wiele osób miało motyw, by zamordować diwę.
 • Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Niemy świadek (20 września 2020 r.)
  Umiera Emilie Longuet, starsza, zamożna kobieta. Niby nic w tym dziwnego, ale… po kilku tygodniach od jej śmierci do komisarza Laurence przychodzi list, w którym starsza pani oznajmia, że jeśli wkrótce umrze, to na pewno nie naturalną śmiercią. Komisarz podejmuje śledztwo. W zamku należącym do pani Longuet oprócz podejrzanie zachowujących się krewnych, spotyka nieoczekiwanie również… swoją matkę.
 • Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Krok w nicość (27 września 2020 r.)
  Czy Alice Avril przez przypadek uda się zaistnieć na pierwszej stronie gazet? Spacerując po nadmorskich klifach dziennikarka spotyka mężczyznę, który spada ze skały i wkrótce umiera. Mężczyzna ma przy sobie zdjęcie pięknej kobiety. Dziennikarka organizuje pomoc, po czym wraca na miejsce wypadku. Zauważa, że zdjęcie nieznajomej kobiety zniknęło. Czy upadek mężczyzny był przypadkiem, czy było to może zaplanowane zabójstwo?

źródło: Romance TV