Google Pixel 4a, 4a 5G i Pixel 5, oto szczegóły

Google ogłosiło nowe modele smartfonów Google Pixel 4a, Pixel 4a 5G i Pixel 5 – oto, co o nich wiadomo!

Google Pixel 4a

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, firma Google ogłosiła wyczekiwanego od miesięcy smartfona Pixel 4a. Oprócz tego gigant zdecydował się ogłosić jednocześnie modele smartfonów Pixel 5 i Pixel 4a 5G. Google twierdzi, że opóźnienia w wydaniu tych modeli są spowodowane pandemią koronawirusa, więc nie ma tu żadnych niespodzianek. Równie mało niespodzianek jest w samym telefonie Pixel 4a.

Model Pixel 4a wyceniono na 349 USD i momencie premiery jest dostępny tylko w wersji Just Black. Posiada 5,8-calowy wyświetlacz OLED. Z przodu znajduje się dziurkowana kamera, a z tyłu plastikowa obudowa, więc nie ma tu możliwości ładowania bezprzewodowego.

Jest również zasilany przez Qualcomm Snapdragon 730G. Podobno żywotność baterii jest poprawiona w porównaniu z ponurym wyświetlaniem oferowanym przez Pixel 4, więc to dobra wiadomość.

Jeśli chodzi o aparaty, z tyłu znajduje się 12,2-megapikselowy aparat, a z przodu 8-megapikselowy obiektyw. Tak, jest gniazdo słuchawkowe i nie, nie ma 5G.

Pixel 4a (przód i tył)

W tym miejscu pojawia się Pixel 4a 5G, który będzie sprzedawany za 499 USD, co brzmi bardzo dobrze, ale słyszymy, że będzie miał też większy wyświetlacz oraz dodatkową kamerę z tyłu. Mimo to, wzrost ceny o 150 USD to dużo, biorąc pod uwagę, że Pixel 4a jest ma bardzo podobne parametry. Wersja z 5G pojawi się jesienią tego roku.

Zapowiedź Pixel 5 (5G)

Wreszcie Pixel 5 pojawi się również jesienią i niewiele o nim wiemy – poza tym, że będzie miał łączność 5G. Będzie kosztował więcej, ale będzie to również jeden z najlepszych telefonów z Androidem na rynku. Zakładając oczywiście, że Google nie narobi bałaganu.

źródło: Google | RedmondPie