reMarkable 2 – nowa generacja tabletu z ekranem CANVAS

W marcu tego roku ogłoszono drugą generację tabletu reMarkable 2 z ekranem CANVAS, który może zastąpić papierowy notes i do tego wyświetli strony WWW.

reMarkable 2 - najcieńszy tablet z e-papierem na świecie

Cztery lata temu zadebiutowała pierwsza generacja tabletu, czytnika i notatnika w jednym o nazwie reMarkable. W tym roku wydano ulepszoną wersję nowej generacji reMarkable 2 – „e-papierowy tablet”, który na nowo definiuje sporządzanie notatek, czytanie i przeglądanie dokumentów. Najnowsza generacja posiada nowy, przełomowy wyświetlacz, tygodnie pracy na jednym ładowaniu baterii baterii i cienką jak papier konstrukcję. Jest to prawdopodobnie najbardziej zaawansowany na rynku tablet z ekranem E Ink.

reMarkable 2 to kulminacja ponad sześciu lat spędzonych na przekraczaniu granic technologii papieru cyfrowego. Jest to nie tylko najcieńszy tablet na świecie, ale także wyświetlacz E Ink o niespotykanej dotąd szybkości reakcji. Zapewnia najlepsze na świecie cyfrowe pismo odręczne – doświadczenie tak papierowe, że podobno trudno odróżnić.

Kiedy wprowadzano na rynek reMarkable 1, wyświetlacz CANVAS był podstawą doświadczenia e-papierowego. reMarkable 2 oznacza pojawienie się jego następcy. Dzięki imponującemu opóźnieniu 21 ms i wyjątkowej powierzchni o wysokim współczynniku tarcia wyświetlacz CANVAS drugiej generacji sprawia, że ​​używanie rysika na reMarkable 2 przypomina pisanie na papierze.

Wyjątkowa końcówka rysika wykonana ze sprasowanych włókien filcowych wraz z powierzchnią o fakturze papieru tworzy znajome uczucie pisania piórem na papierze. Wszystko dzięki realistycznemu przepływowi atramentu i niemal zerowej odległości między końcówką markera a atramentem cyfrowym.

Postanowiliśmy stworzyć urządzenie jak najbardziej podobne do papieru. Myśli zawsze przelewamy na papier. Jeśli chcemy pomóc ludziom myśleć lepiej, to doświadczenie bliskie pisania na papierze jest niezbędne – mówi współzałożyciel i dyrektor generalny reMarkable Magnus Wanberg. Dzięki wyświetlaczowi CANVAS drugiej generacji dokonaliśmy prawdziwych przełomów, jeśli chodzi o dotykowe aspekty cyfrowego pisma odręcznego. Jednocześnie udało nam się stworzyć najcieńszy tablet na świecie.

Mierzący zaledwie 4,7 mm (0,19 cala) ReMarkable 2 to najcieńszy tablet na świecie. Dzięki temu najnowszy e-papierowy tablet jest wygodny do pisania i wyjątkowo przenośny. Nawet w swojej książkowej okładce, Book Folio, reMarkable 2 pozostaje niezwykle cienki.

Musieliśmy obrobić aluminium do niewiarygodnych rozmiarów, jednocześnie opracowując niezwykle mocną konstrukcję. Każdy mały element jest precyzyjnie rozmieszczony – oczywiście musieliśmy wszystko opracować od początku, aby urządzenie było cieńsze – mówi Mats Herding Solberg, dyrektor ds. projektowania w firmie reMarkable.

Tygodnie pracy na jednym ładowaniu baterii

Postępy w technologii wyświetlania CANVAS sprawiły, że e-papierowy tablet nowej generacji jest znacznie bardziej energooszczędny. reMarkable 2 będzie działać do dwóch tygodni na jednym ładowaniu, co pozwala na dwie godziny aktywnego czytania i pisania każdego dnia w ciągu tygodnia roboczego. Niesamowity czas czuwania do 90 dni oznacza, że ​​reMarkable 2 jest zawsze gotowy do pracy.

Inteligentniejsze akcesoria

Etui Folio i Book Folio zapewniają stylową i funkcjonalną ochronę najbardziej zaawansowanego papieru cyfrowego na świecie. Wprowadzane na rynek jako dodatek do standardowego Folio o splocie polimerowym, nowe Book Folio sprawia, że ​​reMarkable 2 jest proste i łatwe w użyciu, bez konieczności wyjmowania go z etui. Book Folio to praktyczny i stylowy sposób na ochronę papierowego tabletu dzięki magnesom na grzbiecie reMarkable 2. Book Folio jest również dostępne w wykończeniu ze skóry premium, które pięknie się starzeje.

Akcesoria do reMarkable 2

Markery magnetyczne

Marker i Marker Plus zostały stworzone specjalnie dla reMarkable 2, aby zapewnić idealną wielkość tarcia i rysować cyfrowy atrament na wyświetlaczu CANVAS drugiej generacji z niewiarygodnie niskim opóźnieniem i fenomenalną dokładnością. Oba markery przyczepiają się do reMarkable 2 magnetycznie i nie wymagają ładowania ani konfiguracji.
Marker Plus posiada w górnym końcu gumkę, której można używać jak tradycyjnej gumki do ołówka. Wraz z dodatkowym cięższym dotykiem i wykończeniem włókien, Marker Plus jest po prostu niezrównanym cyfrowym przyrządem do pisania.

Aplikacje na urządzenia kompatybilne z reMarkable 2

Nowe funkcje oprogramowania. Wciąż nic nie rozprasza.

Wtyczka dla przeglądarki Google Chrome „Read on reMarkable” umożliwia wysyłanie uproszczonych artykułów internetowych bezpośrednio do tabletu reMarkable 2 za pomocą jednego kliknięcia i czytanie bez przerw.

Czytnik stron WWW na reMarkable 2

Jak zawsze, reMarkable 2 z założenia pozostaje wolny od powiadomień, wyskakujących okienek i mediów społecznościowych. Jeśli nie rozpraszasz się, możesz wykonać najlepszą pracę.

Zamiana pisma odręcznego na tekst – zobacz jak to działa:

Cena i dostępność

Produkt reMarkable 2 jest obecnie dostępny do zamówienia w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie internetowym producenta w cenie od 399 euro (ok. 1800 zł). Wysyłki planowane są na listopad 2020 roku.

Porównanie reMarkable i reMarkable 2

Porównanie reMarkable 2 i reMarkable 1. gen.

Specyfikacja techniczna

rozmiar i waga187 x 246 x 4,7 mm
ok. 403,5 g (0,88 funta)
procesor1.2 GHz dual core ARM
pamięć i RAM1 GB LPDDR3 SDRAM
8 GB pamięci wewnętrznej (100,000 stron)
wyświetlacz CANVAS 2. gen.10,3-calowy monochromatyczny cyfrowy wyświetlacz papierowy (bez kolorów)
rozdzielczość 1872 x 1404 (226 DPI)
częściowo obsługiwane przez technologię E Ink Carta
wielopunktowy, pojemnościowy dotyk
rysik/markernie wymaga ładowania, konfiguracji ani parowania
specjalna końcówka pióra o dużym współczynniku tarcia
wykrywanie przechyłu
4096 poziomów czułości na nacisk
łącznośćWi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz
USB-C
port akcesoriów
bateriaakumulator (litowo-jonowy)
ładowanie przez USB-C
3000 mAh
system operacyjnyCodex – celowo zaprojektowany system operacyjny oparty na systemie Linux
system do cyfrowych wyświetlaczy papierowych o niskim opóźnieniu
obsługa dokumentówPDF i ePUB
innejęzyk menu: tylko angielski
synchronizacja notatek i plików między tabletem a aplikacjami na MacOS, Windows 7 i nowsze, iOS i Android

źródło: reMarkable