reMarkable to czytnik, czy tablet z ekranem e-ink?

Tablet o nazwie reMarkable to urządzenie z rysikiem, które może zastąpić czytnik e-booków, tablet i papierowy notatnik.

reMarkable - tablet z ekranem e-ink i rysikiem

Jeśli nie możesz przyzwyczaić się do korzystania z aplikacji mobilnych umożliwiających zapisywanie rzeczy do zrobienia na smartfonie i wolisz pisać ołówkiem na kartce papieru, to urządzenie cyfrowe o nazwie reMarkable może zastąpić Ci papier, bez pozbawiania Cię wykonywania odręcznych notatek.

Urządzenie sprzedawane będzie bez rysika, który można dokupić oddzielnie. Czym jest zatem nowy tablet z e-papierowym ekranem? Urządzenie ma kształt iPada ale zamiast ekranu Retina znajduje się energooszczędny monochromatyczny ekran e-ink. Jest to tablet połączony z czytnikiem e-booków, zaprojektowany specjalnie do czytania, pisania i rysowania.

Niezwykły tablet reMarkable jest dostępny obecnie w przedsprzedaży z rysikiem i wysyłany bezpłatnie w USA za łączną cenę 379 dolarów (ok. 1600 zł). Pierwsze zamówienia mają być realizowane latem 2017 roku i urządzenie ma być także sprzedawane w Wielkiej Brytanii oraz Australii.

Zobacz także: O phone powinien być przepisywany na receptę

Obecnie tablety high-endowe mają ekrany o tak wysokiej rozdzielczości, że oglądanie filmu HD lub czytanie nie sprawia wrażenie, jakbyśmy trzymali portal do innego świata. reMarkable ma być przeciwieństwem tych urządzeń, zapewniając rozrywkę na innym poziomie – wykorzystanie cyfrowego papieru do twórczego pisania i szkicowania. Do tego urządzenia nie ma specjalnego sklepu z aplikacjami, ani przeglądarki internetowej – możesz na nim tylko czytać e-booki, pisać lub szkicować.

reMarkable tablet - rysowanie na urządzeniu e-ink

Notatki i rysunki mogą być synchronizowane ze smartfonem lub komputerem przez sieć Wi-Fi. Wszelkie materiały i dane mogą być zapisywane w chmurze, aby póżniej korzystać z nich na komputerach Mac lub smartfonach i tabletach z systemami iOS i Android.

Firma Sony wypuszcza podobne urządzenie, ale dużo droższe, bo w cenie 800 dolarów (ok. 3400 zł). Tablet reMarkable jest również o wiele tańsze niż iPad Pro 9.7 i Apple Pen. Jednak po okresie przedsprzedaży, jego cena wzrośnie do 529 dolarów (2225 zł), a za rysik będzie trzeba dopłacić kolejne 79 dolarów (330 zł). Jezli jesteś młodym pisarzem, rysownikiem lub miłośnikiem ciekawych gadżetów, to może warto rozważyć zakup w pre-orderze?

Specyfikacja techniczna reMarkable

  • 10,3-calowy wyświetlacz e-ink
  • rozdzielczość 1872 x 1404 pikseli (226 DPI)
  • 55 ms opóźnienia reakcji ekranu dotykowego
  • 8 GB pamięci wewnętrznej (bez możliwości rozszerzenia pamięci)
  • 512 MB pamięci RAM
  • Wi-Fi
  • bateria o pojemności 3000 mAh

Więcej informacji znajdziesz na stronie: getremarkable.com

źródło: TechCrunch – Another startup takes on the strange world of the digital paper tablet