Nowa aplikacja Google’a PhotoScan do skanowania zdjęć

Google udostępniło aplikację mobilną PhotoScan (Skaner zdjęć od Google), która perfekcyjnie zdigitalizuje Twoje stare papierowe zdjęcia.

PhotoScan by Google Photos

Aplikacja Zdjęcia Google’a otrzymała dzisiaj sporo nowych funkcji, w tym edycję opartą na uczeniu maszynowym oraz rozbudowane funkcje manualne. Dodatkowo firma udostępniła całkowicie nową aplikację mobilną PhotoScan, za pomocą której zdigitalizujesz łatwo i szybko swoje stare fotografie – wystarczy smartfon z Androidem lub iOS-em.

Większość starych fotografii, które posiadasz istnieje głównie w postaci fizycznych wydruków. Czasem rozmiar zdjęcia  sprawia kłopoty w ręcznym skanowaniu, ale teraz możesz bardzo sprawnie zeskanować wszystkie swoje zdjęcia za pomocą aplikacji PhotoScan. Oczywiście efekt końcowy nie będzie tak dokładny jak za pomoca dobrego skanera, ale za to zdecydowanie szybciej stworzysz cyfrowy album starych zdjęć. Automatyczne kadrowanie, obracanie i korekcja kolorów, które posiada appka, mają znacznie uprościć proces skanowania.

Po otwarciu PhotoScan automatycznie uruchamiany jest aparat smartfona. Na wyświetlaczu nakładane są cztery kropki na fotografowane zdjęcie. Podobnie jak w przypadku zdjęcia sferycznego, wystarczy po prostu ustawić swój telefon w tych punktach, a po zakończeniu możesz od razu przystąpić do skanowania kolejnego zdjęcia.

Aplikacja umożliwia automatyczne przesyłanie skanów do Google Zdjęcia (Google Photos), zapisywanie do rolki aparatu oraz udostępnianie w innych aplikacjach i serwisach.

Zdjęcia Google otrzymały także kilka nowych funkcji, w tym udoskonaloną autokorektę zdjęć i poprawianie ekspozycji i nasycenia zdjęć. Możliwa jest wreszcie lepsza ręczna korekcja ekspozycji, jasności, kontrastu i wielu innych cech zdjęcia.

Obie aplikacje dostępne są od dzisiaj do pobrania w sklepie Google Play oraz App Store. Poniżej pobierzesz nową aplikację PhotoScan.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play