„Cyberpunk. Odrodzenie” Ziemiańskiego już w sierpniu!

Andrzej Ziemiański zabiera nas tym razem w otchłań gigantycznego, rozświetlonego neonami miasta, w którym rządzą zbrodnia i nauka przyszłości.

„Cyberpunk Odrodzenie” Andrzej Ziemiański

Nowa powieść Cyberpunk. Odrodzenie to brawurowy powrót Andrzeja Ziemiańskiego w cyberpunkowe klimaty doskonale znane choćby z Neuromancera, Blade Runnera, Matriksa czy Deus Exa. Świat cyberpunku nie jest obcy Andrzejowi Ziemiańskiemu. Jego Toy Wars (2008) jest znany fanom gatunku. Teraz, lata później, gdy obraz miasta przyszłości w coraz większej liczbie elementów zaczyna przypominać naszą rzeczywistość, pisarz spogląda na gatunek z nowej perspektywy. Oprócz nawiązania do klasyki gatunku, w Cyberpunk. Odrodzenie oddaje też ducha obecnych czasów, które zdają się być spełnieniem obaw sprzed lat.

Uciekamy w wirtualną rzeczywistość, bo ta prawdziwa staje się nie do zniesienia, jesteśmy niepewni przyszłości, bombardują nas postapokaliptyczne newsy, a zewsząd atakują technologiczne nowinki. Zaledwie krok dzieli nas od świata, w którym człowiek, zdominowany technologią, będzie musiał walczyć przeciwko maszynie.

O czym jest Cyberpunk Odrodzenie?

Okryte mgłą i spowite deszczem wieżowce, wąskie, zatłoczone uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe reklamy dają tło rzeczywistości, w której kwitną przestępczość, nielegalny handel bronią, danymi, a nawet ludzkim ciałem. To świat, w którym jednostka nic nie znaczy, a za los ogółu odpowiadają wielkie korporacje i gangi. To Zakazane Miasto.

Ciężko chory, emerytowany policjant Shey Scott musi odszukać dziewczynę, która w pilnie strzeżonym laboratorium zamordowała grupę naukowców. Shey Scott – były policjant, wydalony ze służby z powodu śmiertelnej choroby oraz partnerujący mu Lou Landon usiłują namierzyć Axel Staller – bliźniaczą siostrę kobiety, która w biały dzień, mimo najwyższych środków bezpieczeństwa i drobiazgowej kontroli, pod okiem kamer, z niewiadomych przyczyn zamordowała kilkanaście osób.

Wielokrotnie przesuwana premiera książki ma się ostatecznie odbyć już 12 sierpnia 2020 roku.

Szczegóły:

  • Tytuł oryginalny: Cyberpunk. Odrodzenie
  • Autor: Andrzej Ziemiański
  • Wydawnictwo: Akurat
  • Liczba stron: 416
  • ISBN: 978-83-287-1362-8

O Autorze: Andrzej Ziemiański to jeden z najpopularniejszych polskich autorów. Wiele lat temu porzucił prestiżową karierę naukową i zajął się pisaniem książek. Już po kilku latach zdobył uznanie milionów Polaków. Z wykształcenia jest architektem. Widzi i myśli obrazami. Nieustannie prowokuje czytelników i recenzentów swoim podejściem do sztuki pisania. Jego cykl Achaja to jedna z najbardziej kasowych serii w polskiej literaturze.

źródło: Interia | materiały prasowe