Klawiatura Wireless Touch K400 Plus do TV i PC!

Jeśli szukasz uniwersalnej klawiatury z touchpadem, którą podłączysz zarówno do komputera i telewizora, to Logitech K400 Plus powinna Ci się spodobać!

Klawiatura do PC i TV  Media Wireless Touch Keyboard K400 Plus

Na pewno nie raz korzystaliście z wyszukiwania na telewizorze Smart TV lub nawigowania po elementach menu przy użyciu pilota i wiecie jak bardzo jest to uciążliwe. Jeśli poszukujesz bezprzewodowej klawiatury QWERTY (HTPC), która obsłuży zarówno Twój telewizor jak i komputer, to Logitech Media Wireless Touch K400 Plus zrobi to bez problemu. Działa ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi komputerów oraz większością systemów w Smart TV. W tym artykule dowiesz się, co potrafi to urządzenie.

Obsłużenie wielu funkcji systemów obecnych telewizorów za pomocą pilota nie jest wygodna, czasem obsługa głosowa przychodzi z pomocą, niestety nie zawsze radzi sobie z językiem polskim tak jakbyśmy chcieli. Na pewno wiele razy myśleliście o tym jak dobrze byłoby mieć pod ręką klawiaturę, zamiast wskazywać pojedyncze litery na ekranie TV.

W niektórych modelach telewizorów producenci radzą sobie z tym problemem na różne sposoby. Na przykład LG dostarcza pilota z żyroskopem, dzięki czemu można wskazywać elementy na ekranie. Inne z kolei mają od razu miniaturową klawiaturę na odwrocie pilota. Niestety większość telewizorów wciąż ma tradycyjny sposób przeskakiwania wskaźnikiem od literki do literki…

Z pomocą przychodzi Logitech Keyboard Wireless Touch K400 Plus, która obsłuży niemal każdy system w Smart TV, dzięki czemu możesz zapomnieć o bolączkach wpisywania tekstu w przeglądarce, wyszukiwarce oraz nawigowaniu po menu. Poniżej poznasz wszystkie możliwości tego akcesorium, co powinno pomóc Ci w decyzji, czy go potrzebujesz?

Najważniejsze cechy klawiatury Logitech K400 Plus

TV + PC

(HTPC) obsługa Smart TV oraz komputerów z wieloma systemami

zasięg

zasięg do 10 m (33 stopy) bez opóźnień

bateria

żywotność baterii do 18 miesięcy,

touchpad

klawiatura z wbudowany panelem dotykowym

Logitech K400 Plus waży zaledwie 380 gram z bateriami – jest bardzo lekka i wygodna podczas trzymania jej na kanapie. Producent sprzedaje ją w dwóch wersjach kolorystycznych – białym i czarnym, a użyte materiały są bardzo dobrej jakości. Klawisze są niemal niesłyszalne a ich rozmieszczenie wraz z wbudowanym po lewej stronie panelem dotykowym (touchpadem o wymiarach 76 x 47 mm) jest na tyle optymalne, że klawiatura wydaje się wciąż poręczna – jej długość to około 35 centymetrów (14 cali).

Touchpad w klawiaturze Logitech K400 Plus

Dołączone do zestawu dwie baterie paluszki AA według wskazań producenta mają wystarczyć na 18 miesięcy użytkowania. W opakowaniu znajdziemy także odbiornik USB standardowych rozmiarów, który zwykle dołączany jest także do myszy bezprzewodowych. Klawiatura działa wyłącznie bezprzewodowo, a jej zasięg to 10 metrów.

Zasięg klawiatury Media Wireless Touch Keyboard K400 Plus

Z jakimi systemami Smart TV działa Logitech K400 Plus?

Po podłączeniu odbiornika USB Unifying do telewizora, klawiatura jest automatycznie wykrywana i nie wymaga dodatkowej konfiguracji. Wystarczy opanować poruszanie się za pomocą touchpada i klawiszy funkcyjnych na klawiaturze do konkretnych funkcji telewizora, aby w pełni korzystać z jej możliwości w połączeniu z wybranym modelem.

Klawiaturą można z łatwością obsługiwać menu z opcjami w większości telewizorów oraz sterować głośnością. Ale największą zaletą jest oczywiście szybkość wpisywania tekstu dla tych którzy używają wyszukiwarki lub przeglądarki internetowej na Smart TV.

TIZEN
TIZEN

Obsługa telewizorów firmy Samsung z systemem TIZEN. Sterowanie w Smart Hubie, wyszukiwaniu, przeglądarce internetowej i opcjach.

webOS
webOS

System obecny w telewizorach firmy LG. Obsługa funkcji, przeglądarki internetowej, wyszukiwanie.

AndroidTV
AndroidTV

Telewizory różnych producentów w tym (Philips, Sony czy TCL). Dzięki wskaźnikowi zdecydowanie łatwiej nawigować po systemie Android i korzystać z przeglądarki wyszukiwarki i wiele innych opcji na telewizorze.

Kompatybilność z systemami operacyjnymi dla komputerów

Klawiatura doskonale radzi sobie jako dodatkowe akcesorium do laptopów czy komputerów stacjonarnych. Działa z systemami operacyjnymi Windows 7, Windows 8, Windows 10 lub nowszym, Android 5.0 lub nowszym, macOS (choć tutaj z układem klawiatury dla PC), Linux oraz Chrome OS.

Specyfikacja techniczna

Wymiary klawiatury Media Wireless Touch Keyboard K400 Plus
wymiaryszerokość: 139,9 mm (5,5 cala)
długość: 354,3 mm (14,0 cali)
wysokość: 23,5 mm (1,0 cal)
waga: 380 g (z bateriami)
panel dotykowydługość: 76 mm (3,0 cale)
szerokość: 47 mm (2,0 cale)
wymagania systemoweWindows® 7, Windows 8, Windows 10 lub nowszy
Android 5.0 lub nowszy
Chrome OS
port USB
dane technicznetyp połączenia: protokół Logitech Unifying (2,4 GHz)
klawisze specjalne: wyciszanie, zmniejszanie głośności, zwiększanie głośności
połączenie/zasilanie: wyłącznik
baterie: 2 x AA
żywotność baterii (brak możliwości ładowania): do 18 miesięcy
żywotność klawiszy: do 5 milionów naciśnięć
hałas podczas pisania: ok. 55 dBA w przypadku wszystkich klawiszy
zasięg łączności bezprzewodowej: 10 m (33 stopy)

Dostępność i cena

Klawiatura Media Wireless Touch Keyboard K400 Plus

Logitech Media K400 Plus

od139,00 zł

Klawiatura dostępna jest w 2 kolorach: białym i czarnym. Zawartość opakowania: mysz, odbiornik Unifying, 2x bateria AA, dokumentacja.

Podsumowanie i ocena

Klawiatura uniwersalna Logitech Wireless Touch K400 Plus sprawdzi się doskonale zarówno z różnymi modelami telewizorów Smart TV, obsługiwanych przez systemy operacyjne TIZEN (w tym przypadku nie ze wszystkimi opcjami działa tak jak byśmy chcieli, ale i tak jest to lepsze niż obsługa pilotem), webOS czy Android TV oraz komputerami i laptopami.

Na uwagę zasługuje jej ciche działanie, jakość wykonania, niewielka waga i jej kompaktowa budowa 2 w 1 z poręcznym panelem dotykowym oraz bardzo długa półtoraroczna żywotność na dwóch bateriach AA.

Urządzenie na pewno przypadnie do gustu osobom, które chciałyby mieć jedna klawiaturę do komputera i telewizora, zwłaszcza jeśli chcemy sprawnie obsługiwać wyszukiwarkę czy przeglądarkę internetowa na Smart TV.

Klawiatura Logitech K400 Plus z touchpadem (kolor czarny)

Jeśli masz pytania dotyczące działania klawiatury lub jej parametrów, daj znać w komentarzu – postaram się na nie odpowiedzieć.

Ocena: 8/10

Rating: 8 out of 10.

źródło: artykuł partnerski | opracowanie własne