Mysz Logitech MX Anywhere 2s działa z 3 komputerami na raz!

Bezprzewodowa mysz komputerowa MX Anywhere 2S pozwala pracować na trzech komputerach na raz, a do tego można między nimi kopiować i wklejać różne treści!

Mysz Logitech MX Anywhere 2S

Jeżeli pracujesz na kilku komputerach, nawet z różnymi systemami (Windows lub macOS) i korzystasz z gładzika lub kilku myszy, to Logitech MX Anywhere 2S pozwoli Ci nawigować między nimi bez problemu, bez konieczności uciążliwego przełączania. Zastosowana w niej technologia Logitech Flow z kolei pozwala na łatwe przenoszenie tekstu, obrazów i plików między komputerami. Sprawdziłem, jak działa w praktyce myszka MX Anywhere 2S i co potrafi w połączeniu między komputerem z Windowsem, Linuxem i Macbookiem – powiem tak – ona lubi się ze wszystkimi systemami :)

W mojej pracy wykorzystuję zarówno Macbooka jak i komputer z Windowsem, bardzo często zdarza mi się tworzenie tekstów lub grafik, które muszę przenosić pomiędzy oboma systemami. Najłatwiejsze do tej pory metody przenoszenia plików to albo pendrive, przestrzeń w chmurze, albo wysyłanie plików przez e-maila. A co gdyby można było pracować płynnie pomijając ten etap przenoszenia plików?

Otóż myszka Logitech MX Anywhere 2s z technologią Logitech Flow to rozwiązanie dla osób, które tak jak ja, pracują na kilku urządzeniach na raz i potrzebują przenosić treści między nimi. Łącząc jedną mysz nawet z 3 komputerami możemy skopiować element na jednym komputerze, a wkleić go na drugim albo trzecim – to wszystko dzieje się w taki sposób, jakby trzy komputery z różnymi systemami działały w jednym środowisku!

Wygląd i parametry fizyczne

Bezprzewodowa mysz jest o wymiarach 100,3 x 61,6 x 34,4 mm jest bardzo kompaktowa i z łatwością zmieści się do większości toreb na laptopa. A przy wadze zaledwie 106 g na pewno nie poczujemy jej ciężaru.

Jak leży w dłoni? Osoby, które przyzwyczajone są do większych myszy, na pewno beda musiały się przyzwyczaić się do jej mniejszych wymiarów, ale jest na tyle wygodna, że to kwestia kilku godzin pracy, żeby nie zwracać na to uwagi.

Mysz bezprzewodowa Logitech MX Anywhere 2S

Wykonana jest z dobrej jakości plastiku, a rolka z aluminium i gumy, podobnie jak geometryczne boki, dzięki czemu wygodnie można ją trzymać palcami. Z przodu znajduje się złącze microUSB służące do podłączenia kabla ładującego (który jest w zestawie). Mysz posiada dwa przyciski główne, solidną rolkę skokową oraz 3 dodatkowe przyciski funkcyjne – jeden pod rolką i dwa na wysokości kciuka. Pod spodem mysz ma 4 ślizgacze ułatwiające przesuwanie jej po dowolnej powierzchni, sensor, trzy diody i przycisk włączania. Producent nie przewidział miejsca na ukrycie czujnika USB, dlatego warto go mieć wpiętego do komputera, żeby się nie zgubił :)

Mysz Logitech MX Anywhere 2S (widok od dołu i z góry)

Mysz jest w pełni bezprzewodowa i łączy się z urządzeniami za pomocą dołączonego odbiornika USB 2,4 GHz oraz technologii Bluetooth Low Energy.

Jak działa mysz Logitech MX Anywhere 2s?

Dzięki czujnikowi czujnik Darkfield 4000 dpi, myszka MX Anywhere 2S może działać praktycznie na każdej powierzchni: drewnie, metalu, papierze czy nawet szle o grubości minimum 4 mm – to istotna cecha dla osób pracujących mobilnie w różnych miejscach.

Rolka działa bardzo sprawnie, wystarczy jeden obrót kółka, aby przewijać bardzo długie dokumenty albo strony internetowe. Można nacisnąć kółko, aby uzyskać większą precyzję, przełączając mysz w tryb kliknięcie po kliknięciu.

Dzięki technologii Logitech Easy-Switch i podwójnej łączności możemy korzystać z najważniejszej zalety urządzenia, czyli połączenia myszy do maksymalnie trzech urządzeń: za pomocą dołączonego odbiornika Logitech Unifying oraz technologii Bluetooth® Low Energy. Przełączanie między urządzeniami odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku.

Mysz MX Anywhere 2S z technologią Logitech Flow™

Przenoszenie tekstu i plików za pomocą Logitech Flow

Technologia Logitech Flow znacząco ułatwia i przyspiesza pracę na wielu komputerach na raz. Wystarczy zainstalować oprogramowanie Logitech Options, aby mieć zapewnioną pełną płynność pracy na wielu komputerach.

Możemy przesuwać kursor myszy między trzema komputerami z różnymi systemami (Windows, macOS), dodatkowo kopiować i wklejać tekst, obrazy a nawet pliki pomiędzy nimi. Wszystko dzieje się tak, jakbyśmy pracowali pod jednym systemem. Wystarczy przesunąć kursor do krawędzi ekranu, a mysza przesunie się z komputera z Windowsem na Macbooka i odwrotnie – efekt jest taki, jakbyśmy pracowali na dwóch monitorach pod jednym systemem.

Technologia Logitech Flow automatycznie wykrywa i konfiguruje komputery w kilka sekund, a wszystkie dane są przesyłane przy użyciu bezpiecznego połączenia z szyfrowaniem SSL i 256-bitowym AES.

Jak skonfigurować mysz z kilkoma komputerami?

KROK 1

pobierz i zainstaluj na komputerach oprogramowanie Logitech Options

KROK 2

sparuj mysz z komputerami

KROK 3

podłącz komputery do tej samej sieci Wi-Fi

Gotowe, można używać myszy z nawet 3 komputerami.

Bateria i ładowanie

Istotną cecha tej myszy jest to, że możemy ją bardzo naładować! Wystarczą 3 minuty ładowania, aby pracować nią przez cały dzień. Oczywiście działa także w chwili, gdy jest podłączona do kabla microUSB. Producent zapewnia, że jeśli naładujemy mysz do pełna, to możemy z niej korzystać nawet przez 70 dni przy 8-godzinnym dniu pracy.

Żywotność baterii zależy oczywiście od intensywności użytkowania i warunków pracy komputera i myszy.

Dostępność i cena

Mysz Logitech MX Anywhere 2S

Logitech MX Anywhere 2S

od269,00 zł

Mysz dostępna jest w 3 kolorach: grafit, granatowy i jasnoszary. Zawartość opakowania: mysz, odbiornik Unifying, kabel Micro-USB do ładowania, dokumentacja.

Najważniejsze parametry techniczne

 • Technologia czujnika: Darkfield o wysokiej precyzji
 • Wartość nominalna: 1000 dpi
 • Rozdzielczość (wartość minimalna i maksymalna): od 200 do 4000 dpi (możliwość ustawienia z krokiem 50 dpi)
 • Żywotność baterii: do 70 dni pracy po jednym naładowaniu 
 • Akumulator: akumulator Li-Po (500 mAh)
 • Diody LED: 
  • 1 dioda LED do sprawdzania stanu akumulatora 
  • 3 diody LED funkcji Easy-Switch na spodzie urządzenia 
 • Liczba przycisków: 7
 • Obszar gestów: tak
 • Kółko przewijania: błyskawiczne przewijanie, przełączanie jednym kliknięciem między trybem precyzyjnym a swobodnym przewijaniem
 • Przyciski standardowe i specjalne: Wstecz/Dalej, kółko przechylane z funkcją kliknięcia środkowym przyciskiem
 • Zasięg działania bezprzewodowego: 10 m
 • Technologia łączności bezprzewodowej: Zaawansowana technologia bezprzewodowa 2,4 GHz
 • Opcjonalne oprogramowanie: Logitech Options i Logitech Flow

Wymagania systemowe

 • Odbiornik USB: port USB , Windows® 7,8,10 lub nowsza, macOS 10.13 lub nowsza, Linux® 
 • Bluetooth
  • Technologia Bluetooth Low Energy 
  • Windows 8,10 lub nowsza, macOS 10.13 lub nowsza, iPadOS 13.1 lub nowsza, Linux.

Podsumowanie i nasza ocena

Bezprzewodowa mysz komputerowa Logitech MX Anywhere 2S to wygodne narzędzie do pracy na kilku urządzeniach na raz. Jej zalety docenią z pewnością osoby pracujące pod różnymi systemami, dla których płynność pracy, przenoszenie plików czy kopiowanie tekstu wymagało dodatkowych czynności.

Dla kogo? Dla programistów, grafików, osób pracujących na dwóch lub trzech komputerach w jednym czasie.

Najważniejsze zalety

PŁYNNOŚĆ

płynność i szybkość działania, możliwość przenoszenia i kopiowania plików/treźci między komputerami

DO 3 URZĄDZEŃ

praca nawet z 3 urządzeniami na raz, z różnymi systemami

BATERIA

do 70 dni działania na jednym ładowaniu, 3 min ładowania wystarczy na cały dzień pracy

Ocena: 9/10

Rating: 9 out of 10.

źródło: opracowanie własne