Ludzie trzymają palec na ekranie smartfona przez 70h za 25 tys. USD

MrBeast zakończył konkurs „Finger on the App”, mówiąc graczom, aby przestali po 70 godzinach – „Cieszę się, że nie wygrał robot”.

Finger on the App (konkurs 2020)

Po ponad 70 godzinach oglądania, jak uczestnicy trzymają palce na ekranie telefonu, YouTuber Jimmy „MrBeast” Donaldson ogłosił wcześniejsze zakończenie szalonego konkursu, który został zaprojektowany z myślą o jednym zwycięzcy i przyznaniu nagrody w wysokości 25 000 USD. Jaki był wynik? Ostatecznie w konkursie było czterech zwycięzców, z których każdy otrzymał po 20 tys. dolarów. „Finger on the App” Donaldsona to jednorazowa gra zaprojektowana we współpracy z internetowym kolektywem MSCHF.

Zasady były proste: bądź ostatnią osobą, która zdejmie palec z ekranu telefonu, i wygraj 25 000 USD. Gra rozpoczęła się o 15:00 ET 30 czerwca 2020 roku i trwała, dopóki Donaldson nie zakończył tego szaleństwa na Twitterze 3 lipca 2020 roku o godz. 13:15 ET. Napisał, że czterech graczy wciąż trzyma swój palce w aplikacji (…) trzy dni to już szaleństwo, dlatego wszyscy, którzy pozostali w grze otrzymują po 20 000 USD.

Pomimo wezwań Donaldsona, by gracze „poszli spać”, kilku zawodników i tak kontynuowało. Jeden z graczy argumentował na żywo na YouTubie, że tweet Donaldsona może być podstępem. Podejrzewał, że jeśli trzej z ostatnich czterech graczy usunie palce, ostatnia osoba nadal będzie mogła wygrać 25 000 USD.

Kilku graczy napisało tweeta do Donaldsona, pytając o następne kroki, ponieważ byli zdezorientowani. Donaldson napisał na Twitterze, że udało mu się skontaktować telefonicznie z dwoma zwycięzcami, którzy otrzymają 20 000 USD. Kolejny tweet od Donaldsona potwierdził, że „skontaktowano się ze wszystkimi czterema zwycięzcami i otrzymają oni pieniądze”.

Donaldson powiedział również, że wiele osób udaje, że wygrało, ale jego zespół potwierdził faktycznych zwycięzców poprzez backend apki i skontaktowano się ze wszystkimi. Co najmniej jedna osoba na żywo, która twierdziła, że ​​jest w ostatniej grupie, powiedziała, że ​​nie otrzymała telefonu od Donaldsona. The Verge skontaktował się z MSCHF i Donaldsonem, aby uzyskać więcej informacji.

Zasady konkursu Finger on the App

W ciągu ostatniego dnia Donaldson zaczął oferować niektórym pozostałym graczom tysiące dolarów za ściągnięcie palca z aplikacji. Zgodnie z tweetami Donaldsona dwóch graczy zdjęło palce z aplikacji 2 lipca za 5000 USD każdy, a kolejnych dwóch graczy zdjęło palce za 10 000 USD każdy.

Donaldson zasłynął na YouTubie z podobnych filmów. W ciągu ostatnich trzech lat Donaldson nakręcił filmy wideo na temat dokonywania dużych darowizn lub przedstawiania wyzwań, które sprawiają, że ludzie dostają nowe domy i samochody. Jego kanał podskoczył w statystykach, dzięki temu formatowi. Donaldson dał swojej mamie 100 000 USD, kupił dom dla swojego najlepszego przyjaciela, otworzył sklepiki, w których odwiedzający mogli tanio (za 1 $) kupić drogą elektronikę, czy też rozdawał samochody.

Przed premierą gry Donaldson rozmawiał z The Verge o oczekiwaniach, jakie zarówno jego drużyna, jak i MSCHF mieli wobec gry. Aplikacja została przygotowana na „miliony równoczesnych graczy”, z ponad 1 milionem graczy w ciągu pierwszej godziny. To, że wielu graczy wchodzi do gry na raz, budziło pewne obawy.

Aplikacja mobilna Finger on the App dostępna jest wciąż do pobrania ze sklepu App Store, ale nie ma już szans na wygranie głównej nagrody :)

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej „Finger on the App”

Donaldson był szczególnie zainteresowany upewnieniem się, że ktoś nie może po prostu przykleić rękę taśmą do telefonu”, powiedział wówczas dla The Verge. Powiedział, że wymagało to od graczy od czasu do czasu poruszania palcami w określony sposób. Donaldson przyznał również, że wiele jest poza jego kontrolą, ale to ten chaotyczny element był najbardziej ekscytujący.

Myślę, że piękno tej gry polega na tym, że tak naprawdę nie mamy nad nią kontroli – powiedział Donaldson. To naprawdę zależy od ludzi grających i sprawdzających, kto przetrwa najdłużej, i myślę, że naszym najważniejszym zadaniem było utrzymanie uczciwości gry.

Pod koniec stało się jasne, że Donaldson jednak chciał trochę kontrolować tę grę, aby upewnić się, że zawodnicy w końcu pójdą spać.

źródło: The Verge