Biegnij i walcz o prawa człowieka z „Right Runner”!

Gry zazwyczaj pomagają nam zapomnieć o troskach i problemach dnia codziennego, ale aplikacja „Right Runner” ma nieco inne aspiracje.

Gra Right Runner – UNICEF

Ta stworzona we współpracy z UNICEF-em, intrygująca platformówka zwraca naszą uwagę na ważny problem i niesie za sobą inspirujące przesłanie dotyczące praw młodych ludzi. Rozgrywkę zaczynasz jako dziecko jadące na deskorolce przez tętniącą życiem wyspę. Stukaj w prawą część ekranu, by skakać, i przytrzymuj palec, by wykonywać triki, lub stukaj w lewą część ekranu, by przejeżdżać pod ścianami i usuwać przeszkody za pomocą kopnięcia.

Right Runner przesłanie jest częścią wciągającej rozgrywki

Twoim celem jest zbieranie megafonów wzmacniających przesłanie oraz inspirowanie swoim talentem innych młodych ludzi. Po prostu przejeżdżaj koło nich, a przyłączą się do Twojej walki o prawo do bezpiecznej zabawy!

Aby dotrzeć do szkoły przed pierwszym dzwonkiem — a każde dziecko ma prawo do dobrej edukacji — po opuszczeniu wyspy musisz przedostać się przez skrajnie ubogą dzielnicę. Nie martw się, jeśli się przewrócisz: gra cofnie Cię tylko o kawałek wstecz i motywująco przypomni, by nigdy się nie poddawać. 

Sprawdź także:

W dalszej części podróży spotkasz samochody i budynki zmiecione przez potężną powódź, następnie trafisz do surrealistycznego świata pełnego mrocznych twarzy, noży i złowrogich dłoni, gdzie stoczysz metaforyczny bój o życie wolne od przemocy. 

Pod koniec przygody Right Runner zachęci Cię do użycia swojego głosu w bardziej dosłowny sposób. Poruszający finał gry nie tylko informuje młodych ludzi o ich prawach, ale także inspiruje ich do walki o zmiany.

Najważniejsze cechy gry Right Runner:

  • prosty endless runner, ale wymaga szybkich refleksów i zręczności
  • sterowanie jest dziecinnie proste: stuknij w prawo, aby skoczyć, przytrzymaj w prawo, aby wykonywać sztuczki, stuknij w lewo, aby przesunąć,
  • pokonuj trudne przeszkody i ukończ 5 poziomów,
  • eksploruj różne środowiska inspirowane Ameryką Łacińską i Karaibami, od starych miast, przez ciemne miasta, po społeczności wyspiarskie; eksploruj bogaty i różnorodny krajobraz – każdy obszar oferuje oszałamiającą grafikę i intuicyjną rozgrywkę,
  • dowiedz się o swoich prawach i pokonywaniu barier w dochodzeniu ich,
  • zbieraj megafony, aby rozpowszechniać informacje,
  • wykorzystaj swój talent, aby zaimponować innym wysokim wynikiem!
  • zabierz ze sobą jak najwięcej przyjaciół, aby dołączyć do walki,
  • ciesz się oryginalną muzyką na każdym poziomie i specjalnie stworzonym do niej dźwiękiem – zalecane słuchawki,
  • na ostatnim 5. poziomie wykrzycz swoje prawa do mikrofonu telefonu i wejdź na szczyt góry!

Aplikację Right Runner pobierzesz bezpłatnie na swój telefon ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: UNICEF | App Store Polska