Takie okulary Apple Glass to bym chciał…

Obejrzyj najnowsze wideo koncepcyjne przedstawiające inteligentne okulary Apple Glass – niestety nie ma pewności, czy prawdziwe urządzenie będzie tak działać.

Inteligentne okulary Apple Glass (koncepcja 2020)

O inteligentnych okularach Apple Glass mówi się już od dawna i pewne jest, że w skrytych laboratoriach firmy z Cupertino inżynierowie prowadzą pracę nad tego typu urządzeniem. Najnowsza koncepcja Apple Glass od Hacker 34, to fanowskie wyobrażenie tego jak mogłyby wyglądać okulary Apple’a, gdy kiedyś pojawia się w sprzedaży. Para okularów do rozszerzonej rzeczywistości z pewnością będzie przełomem, na razie jednak musimy zadowolić się kreatywnością projektantów.

Przygotowane wideo przez Hacker 34, w przeciwieństwie do wielu innych projektów koncepcyjnych, opiera się na tym, co jest naprawdę możliwe. W styczniu nakręcił też krótki film z koncepcją iPhone’a 2020, który wciąż jest bliski temu, co Apple może wprowadzić w tym roku.

Projekt koncepcyjny tych okularów AR jest względnie realistyczny, choć wychodzi trochę na przód łącząc obecne możliwości z nadziejami.

Hacker 34 tak mówi o swoim projekcie: Twój wzrok właśnie stał się mądrzejszy. Przedstawiamy Apple Glass. Sprzęt z unikalnymi podwójnymi przezroczystymi ekranami Retina, układem G1, zaawansowanym LIDAR, całodzienną żywotnością baterii, szybkim ładowaniem bezprzewodowym, sterowaniem dotykowym ramki lub AirSwipe, zasilany przez najbardziej zaawansowany system operacyjny AR rOS (interfejs Starboard), a to dopiero początek…

Urządzenie korzysta z technologii rozszerzonej rzeczywistości do nakładania informacji na rzeczywisty świat. Jak pokazano na filmie, zamiast patrzeć na iPhone’a lub zegarek Apple Watch, nosząc okulary można uzyskać wskazówki dojazdu lub czytać wiadomości tekstowe. Można także podejrzeć, jaki utówr jest odtwarzany w airpodsach.

Obejrzyj koncepcję Apple Glass:

Taka koncepcja okularów AR nie wyszła z mody. Od lat pojawiają się ciągłe plotki, że Apple pracuje nad takim urządzeniem. W ostatnich tygodniach zaczęło się pojawiać coraz więcej nowych informacji. Czy już w 2021, a może 2022 roku będziemy mogli nosić Apple Glasses?

Jon Prosser powiedział w maju, że okulary rzeczywistości rozszerzonej będą się nazywać Apple Glass. Następnie powiedział, że będą miały czujnik LiDAR nad prawą skronią, ale nie ma wbudowanej kamery. Przewiduje, że Apple zaprezentuje je pod koniec tego roku i planuje wprowadzić na rynek 2021 roku. Inny szanowany analityk Ming-Chi Kuo zgodził się, że ten produkt jest w trakcie opracowywania, ale nie przewiduje pojawienia się tego urządzenia wcześniej niż w 2022 roku.

źródło: Cult of Mac