Plakaty pop-art z kolekcji LEGO Art już od sierpnia!

LEGO wypuściło nową linię swoich klocków LEGO ART, która pozwala na zbudowanie plakatów ze znanymi motywami, w tym Marlin Monroe Warhola, Iron Mana, Dartha Vadera i członków zespołu The Beatles.

LEGO ART IronMan

Kolejna seria zestawów LEGO oferuje konstruktorom wiele sposobów odtwarzania ikon popkultury, w tym Dartha Vadera i Marilyn Monroe. LEGO Art to zestaw kreacji portretowych przeznaczonych dla dorosłych budowniczych. Każdy zestaw zawiera małe elementy i płótno z klocków, którego używamy do złożenia pop-artu.

Obecnie w skład serii LEGO Art wchodzą cztery zestawy:

  • Marilyn Monroe Andy’ego Warhola,
  • portrety członków The Beatles,
  • zestaw różnych wersji Iron Mana,
  • zestaw The Sith z czarnymi charakterami Gwiezdnych wojen.
LEGO Art - zestawy

Te unikatowe zestawy Mozaika Art LEGO to sposób na uczczenie najbardziej znanych artystów, zespołów i postaci na świecie. Każdy zestaw daje od trzech do czterech możliwości budowania, dzięki czemu można wybrać swój ulubiony sposób i stworzyć ozdobę na ścianę. Podczas budowania można natomiast posłuchać podcastu i poznać historie ściśle związane z modelem. A jeśli masz ochotę na więcej, dwa z tych zestawów oferują jeszcze większe wyzwanie konstruktorskie i umożliwiają zbudowanie wspaniałej, niesamowitej dekoracji!

Nie ma tylko jednego sposobu na stworzenie tych portretów – LEGO informuje, że każdy zestaw można wymyślić na nowo „na wiele różnych sposobów”. Na przykład, jeśli kupisz zestaw Sithów, możesz odtworzyć jednego z trzech członków Ciemnej Strony Mocy: Darth Vader, Darth Maul lub Kylo Ren.

Jeśli kupisz zestaw The Beatles, jeden indywidualny zestaw daje wystarczającą ilość elementów, aby utworzyć jednego członka z zespołu lub kupić cztery takie same zestawy, aby utworzyć każdego członka z The Beatles. Niektóre z tych zestawów pozwalają nawet łączyć wiele płócien, aby uzyskać większy obraz, na przykład portret Potrójnego Dartha z mieczem świetlnym.

Zestawy Lego Art kosztują 549 zł każdy (na oficjalnej stronie firmy) i mają zostać wprowadzone do sprzedaży w Polsce od 1 sierpnia 2020 roku.