Tak mógłby wyglądać glassOS od Apple’a!

Sprawdź koncepcję przedstawiającą, w jaki sposób Apple mogłoby na podstawie interfejsu iOS 14 stworzyć system glassOS dla inteligentnych okularów.

Koncepcja systemu glassOS dla okularów Apple Glasses.

Słyszeliśmy wiele plotek na temat nowego zestawu inteligentnych okularów Apple Glasses, które przenosiłyby nas do rozszerzonej rzeczywistości. Jednym z powtarzających się doniesień jest data premiery urządzenia planowana na 2022 rok. Oczywiście firma nie poda do publicznej wiadomości żadnych szczegółów na temat swoich nadchodzących projektów, projektanta Jordan Singer stworzył własną koncepcję, w której wyobraża sobie interfejs użytkownika Apple Glasses inspirowany systemem iOS 14.

Jak zauważył Jordan, na stronie internetowej Apple czytamy, że ​​zmiany w interfejsie iOS 14 sprawiają, że elementy są „kompaktowe” i skupiają się na umożliwieniu użytkownikom „szybkiego uzyskania informacji” – co jest oczekiwane w przypadku systemu operacyjnego, który będzie działał w okularach.

Mobilny system operacyjny iOS 14 otrzyma przede wszystkim widżety ekranu głównego, nowy interfejs Siri oraz nieinwazyjny ekran połączeń przychodzących. Mając to na uwadze, Jordan stworzył koncepcję systemu glassOS, aby pokazać, jak te elementy mogłyby być widoczne dla osoby noszącej okulary Apple.

Załóżmy, że okulary Apple Glasses będą miały jakiś sposób prezentacji interfejsu użytkownika, czy to projekcji albo wyświetlacza. Załóżmy, że iOS 14 wprowadza nowe paradygmaty interfejsu użytkownika, które pomogą w płynnym przejściu na okulary. Teraz rzućmy okiem na to, jak prawie każdy element aktualizacji iOS 14 przeznaczony na iPhone’y może zostać przeniesiony bezpośrednio na interfejs użytkownika inteligentnych okularów.

Koncepcja FaceTime w systemie glassOS

W przypadku powiadomień koncepcja wykorzystuje banery (umieszczone w prawym górnym rogu), które inspirowane są elementami systemu watchOS. Widać, że użyte są nowe ikony systemu macOS Big Sur, a Jordan uzasadnia, że ​​ikony z elementami 3D i cieniami powinny być bardziej naturalne, aby można je było rozpoznać po nałożeniu na „prawdziwy świat”.

Koncepcja prezentacji połączenia przychodzącego w systemie glassOS

Nowy ekran połączeń przychodzących i banery nawigacyjne Apple Maps doskonale pasują również do okularów Apple.

Koncepcja widżetów w systemie glassOS

„GlassOS” automatycznie wyświetla widżety na podstawie tego, co jest najważniejsze dla użytkownika, podobnie jak inteligentne stosy widżetów w iOS 14.

Koncepcja powiadomień iMessage w systemie glassOS

Istnieje wiele innych przykładów, które możesz sprawdzić na stronie koncepcji, w tym Siri, alerty AirPods, wskaźniki prywatności, aplikacja tłumacz i wiele innych.

Co sądzisz o tej koncepcji? Jakie podejście Twoim zdaniem Apple powinno zastosować, aby stworzyć nowy system operacyjny dla Apple Glasses? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

źródło: 9TO5Mac