Zobacz porównanie wielkości topowych konsol PS i Xbox

Przyjrzyjmy się, jak bardzo różnią się wielkością nowe i starsze wersje popularnych konsol PlayStation od Sony oraz Xbox od Microsoftu.

Firmy Sony i Microsoft od lat walczą o przychylność fanów konsolowych gier wideo, kusząc grami na wyłączność oraz nowym sprzętem. Czy design i wielkość konsoli ma znaczenie? Otóż okazuje się, że dla niektórych ma i nie chodzi tutaj o to, czy zmieści się nam kolejny sprzęt na półce pod telewizorem. Konsola to także element wystroju naszego salonu lub pokoju do gier. Czy Sony dobrze zrobiło tworząc biało-czarną konsolę przypominającą Most Świętokrzyski? (Dzięki Lipa za podsunięcie tego porównania! :).

Choć osobiście nie lubię tego typu wzornictwa, które Sony nam zafundowało, prezentując nam wczoraj wygląd najnowszej konsoli PlayStation 5, to założę się, że ten futurystyczny wygląd wielu osobom przypadnie do gustu. Sam osiadłem od lat w ekosystemie PS, więc przejście na Xboxa byłoby dla mnie trudne. Muszę jednak przyznać, że prosty kubistyczny projekt najnowszej konsoli Xbox Series X jest zdecydowanie bliższy mojej estetyce.

Nie chcę oczywiście teraz rozprawiać nad samym projektem i przesłankami marketingowymi Sony – ale serio – nie każdemu odpowiada stawianie „Mostu Świętokrzyskiego” pod telewizorem. Nie wspominając, że kolor biały jest zdecydowanie mnie praktyczny, a zakamarki pomiędzy białymi skrzydłami konsoli to wspaniałe miejsce do gromadzenia się kurzu.

Tyle o praktycznych i estetycznych rozważaniach na temat nowej konsoli – zapewne każdy z Was sam sobie oceni, która podoba mu się bardziej, która bardziej pasuje do wystroju lub na której chcesz po prostu grać.

Porównanie wielkości konsol PS3, PS4, PS5, XSX, X1X, X1, X360

Na poniższej grafice zestawione zostały obok siebie konsole: PlayStation 3, PlayStation 3 Slim, PlayStation 4, PlayStation 4 PRO, PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox One X, Xbox One, Xbox 360 oraz Xbox 360 Slim.

Porównanie wielkości popularny konsol do gier (w tym PS5 i XSX) - stan na czerwiec 2020 r.

Użytkownik reddita GREBO7 stworzył ciekawą grafikę, na której zestawił ze sobą wszystkie popularne generacje konsol PlayStation oraz Xbox. Jako skala do porównania gabarytów urządzeń posłużyła mu wielkość otworów na pyty z grami oraz gniazdo USB (oba elementy zaznaczone na czerwono).

Niestety zarówno PS5 jak i Xbox Series X są pokaźnych rozmiarów. Zabrakło w tym zestawieniu PS5 Digital Edition (bez możliwości uruchomienia gier z płyt), ale jest ona tak samo wysoka jak PS5 z napędem DVD – ale za to odrobinę cieńsza. XSX z kolei to dość szeroka kolumna, ale na wysokość zbliżona do PS4.

A Ty co sądzisz o wyglądzie nowych konsol PS5 oraz XSX? Daj znać w komentarzu poniżej ⬇.

źródło: reddit