Oto PlayStation 5 i zapowiedzi gier na tę konsolę!

Sony pokazało dziś, jak będzie wyglądała nowa konsola PlayStation 5, a wcześniej zaprezentowała prawdziwy wysyp gier, w które będzie można zagrać na niej jeszcze w tym roku – sprawdź wszystkie zwiastuny i nowości!

Konsola PS5 i rodzina akcesoriów

Podczas dzisiejszego, długo oczekiwanego wydarzenia online „The Future of Gaming” Sony zaprezentowało mnóstwo nowych, zapierających dech tytułów, które pojawią się na konsolę PlayStation 5. Wisienką na torcie było to na co wszyscy czekali, czyli wygląd najnowszej konsoli PS5! Nowości było tak dużo, że trudno zdecydować od czego zacząć, dlatego poniżej przedstawię pełną listę tytułów i linki do zwiastunów nowych gier.

Oto, jak wygląda nowa konsola PlayStation 5!

Sony wreszcie ujawniło jak wygląda konsola PlayStation 5. Po prawie godzinie od ogłoszenia gier na PS5, Sony pokazało projekt sprzętu. Konsola PS5 ma biało-czarną obudowę pasującą do nowego kontrolera, który będzie częścią zestawu.

PS5 stoi pionowo, tak jak Xbox Series X, i będzie zawierać dwie wersje: jedną z napędem optycznym i czystą edycję cyfrową (bez napędu). Sony stworzyło również szereg akcesoriów dla PS5, w tym stację ładującą do DualSense, nową kamerę HD, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Pulse 3D i pilot multimedialny.

Ujawnienie konstrukcji Sony PS5 nastąpiło kilka miesięcy po tym, jak Microsoft ujawnił wygląd konsoli PC nowej generacji – Xbox Series X, jeszcze w grudniu 2019 roku.

Obejrzyj wideo prezentujące wygląd nowej konsoli PlayStation 5 i akcesoriów do niej:

Sony, podobnie jak Microsoft, powoli dostarcza coraz więcej informacji na temat PS5 nowej generacji. Konsola pojawi się w sezonie świątecznym tego roku i będzie zasilana ośmiordzeniowym procesorem AMD Zen 2 oraz niestandardowym procesorem graficznym opartym na AMD RDNA 2. Sony ogłosiło specyfikację PS5 w marcu, a niestandardowe układy AMD zapewnią 10,28 teraflopa mocy przy użyciu zmiennych częstotliwości zarówno na CPU, jak i na GPU.

Konsola PS5 z napędem i w wersji Digital Edition + kontrole DualSense

Sony używa również zastrzeżonego rozwiązania dla pamięci SSD, aby skrócić czas ładowania gier. Dysk SSD ma 825 GB przestrzeni dyskowej i 5,5 GB/s wydajności. Sony wymaga, aby wszystkie gry były zainstalowane na wewnętrznym dysku SSD, aby móc korzystać z prędkości odczytu.

Wideo promujące najnowszego kontrolera do gier DualSense od Sony, którego wygląd poznaliśmy już na początku tego roku.

Firma Epic Games niedawno zaprezentowała oszałamiającą demonstrację technologii Unreal 5 na PS5, pokazując kinowe możliwości zasobów 8K i dynamiczne efekty świetlne. PS5 będzie również obsługiwać grafikę 8K, grafikę 4K przy częstotliwości odświeżania 120 Hz i dźwięk 3D.

Słuchawki Pulse 3D do konsoli PS5

Pełna lista gier i zwiastuny, zaprezentowane podczas konferencji Playstation „The Future of Gaming”

Oto skrót zapowiedzianych dzisiaj tytułów gier na PS5, przedstawiony na dwuminutowym wideo, poniżej znajdziesz pełna listę z linkami do oficjalnych zapowiedzi, zwiastunów lub gameplayów.

Lista wszystkich 26 tytułów nowych gier na PS5 i linki do oficjalnych zwiastunów lub zapowiedzi:

Cała konferencja PS5 – THE FUTURE OF GAMING SHOW:

Jesli przegapiłeś dzisiejszą konferencję to nic straconego poniżej możesz odtworzyć ponaddwugodzinne show z najlepszymi grami, które trafią już wkrótce na PS5!

źródło: Sony PlayStation