Messenger testuje zabezpieczanie rozmów za pomocą Face ID

Facebook eksperymentuje z dodawaniem zabezpieczenia za pomocą Face ID do skrzynki odbiorczej swojego komunikatora Messenger na iPhonie.

Nowa funkcja App Lock – odblokowanie konwersacji na Messengerze za pomocą Face ID (iOS)

Facebook testuje nową funkcję Messengera o nazwie App Lock, która pozwala użytkownikom lepiej chronić wiadomości przed wścibskimi oczami. Po włączeniu nowej opcji użytkownicy będą musieli uwierzytelnić swoją tożsamość za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu, zanim będą mogli zobaczyć swoją skrzynkę odbiorczą – nawet, jeśli telefon jest już odblokowany. Ta funkcja zależy od ustawień zabezpieczeń urządzenia, odblokowanie telefonu będzie nadal domyślnym sposobem dostępu do wiadomości w aplikacji Messenger. Można będzie również ustawić wyznaczony czas od opuszczenia aplikacji, po który będzie konieczne ponowne uwierzytelnienie,

Nowa funkcja zabezpieczeń jest obecnie testowana wśród niewielkiego odsetka użytkowników Messengera pod systemem iOS, choć ostatecznie może zostac rozszerzona, także na użytkowników Androida.

Chcemy dać ludziom większy wybór i kontrolę w celu ochrony ich prywatnych wiadomości, a ostatnio zaczęliśmy testować funkcję, która pozwala odblokować aplikację Messenger przy użyciu ustawień urządzenia, powiedział rzecznik Facebooka w oświadczeniu. Jest to dodatkowa warstwa prywatności, która uniemożliwia komukolwiek dostęp do Twoich wiadomości.

App Lock jest podobne do ustawień bezpieczeństwa wielu innych popularnych aplikacji do komunikacji mobilnej, w tym szyfrowanej aplikacji do przesyłania wiadomości Signal, która w ostatnich tygodniach gwałtownie zyskała na popularności.

Facebook już od jakiegoś czasu udoskonala zabezpieczenia Messengera. Firma dodał funkcję Tajne konwersacje do szyfrowania wiadomości, i zapowiedziała, że ​​pewnego dnia chciałaby, aby szyfrowanie od początku do końca było domyślnym ustawieniem aplikacji. Plany te jednak prawdopodobnie zostaną zrealizowane za kilka lat

źródło: Facebook | Engadget