Sprawdź, czy Twój telefon dołączy do programu beta systemu Android 11

Zobacz listę smartfonów od Oppo, OnePlus, Realme, Xiaomi, Vivo i IQOO, które już zapowiedziały dołączenie niektórych swoich modeli do publicznego programu beta systemu Android 11.

Android 11 Public Beta Program

Na początku tego miesiąca Google wypuściło pierwszą wersję beta Androida 11 dla modeli od Pixel 2 (2017) do Pixel 4 (2019). Wszystko, co musisz zrobić, aby zainstalować najnowsza wersję Androida 11 na jednym z tych modeli, to przejść na stronę internetową Android Beta Program, kliknąć przycisk „Wyświetl odpowiednie urządzenia”. Jeśli Twoje urządzenie (powiązane z kontem Google, na którym jesteś zalogowany) spełnia warunki programu, wystarczy dołączyć do programu beta dla Androida 11. Następnie otrzymasz aktualizację oprogramowania, którą można pobrać i zainstalować bezpośrednio na urządzeniu, przechodząc do UstawieniaSystemZaawansowaneAktualizacja systemu.

Wybrane modele telefonów (inne niż Pixel) wkrótce będą mogły także dołączyć do programu beta nowej wersji Androida 11.

❗️Pamiętaj, że po dołączeniu do programu beta systemu Android 11 bierzesz udział w programie, dopóki ostateczna wersja Androida 11 nie zostanie wydana. Bez względu na to, jak wadliwe są bety i jak szybko wyczerpuje się bateria Pixela, nie będziesz mógł już wrócić do Androida 10, chyba że całkowicie wyczyścisz urządzenie poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Dlatego powinieneś poczekać, aż trzecia beta będzie dostępna, aby dołączyć do programu beta, jeśli Twój Pixel jest Twoim podstawowym urządzeniam.

Jeśli akurat posiadasz Pixela 2 lub nowszego i zbiera się na nim kurz w szufladzie, to nic nie zaszkodzi zainstalować Androida 11 beta 1. Inni pozazdroszczą Ci nowości, chyba że posiadają OnePlus 8 lub OnePlus 8 Pro, bowiem właściciele tych modeli mogą również instalować pierwszą wersję beta systemu Android 11, ale nie zalecam jej instalowania,

OnePlus ogłosiło właśnie, że jego dwa najnowsze flagowce mogą dołączyć do programu beta Androida 11. Na stronie internetowej OnePlus firma napisała: „We współpracy z Google, z dumą oferujemy użytkownikom OnePlus 8/8 Pro wczesną wersję najnowszego Androida. Dzięki połączeniu płynnego działania oprogramowania i potężnego sprzętu, OnePlus 8/8 Pro jest przygotowany do rozpoczęcia pracy na Androidzie 11. Ale dobrze radzę – wstrzymaj się jeszcze z instalacją ze względu na listę znanych problemów z kompilacją, w tym możliwość utraty wszystkich danych. Inne błędy w tej wersji dotknęły też Asystenta Google, rozpoznawanie twarzy i rozmowy wideo. Jeśli czujesz, że musisz zainstalować pierwszą wersję beta Androida 11 na OnePlus 8 lub OnePlus 8 Pro i nie możesz przestać o tym myśleć, postaraj się na razie o tym zapomnieć. Pomyśl o piłce nożnej :) Programiści mogą się odważyć na instalację, ale jeśli nie zajmujesz się tworzeniem aplikacji, to na razie trzymaj się od bety z daleka.

Pod koniec czerwca, właściciele ośmiu kolejnych urządzeń z Androidem będą mogli dołączyć do programu beta Android 11 – modele obejmują:

  • OPPO Find X2
  • OPPO Find X2 Pro
  • Vivo NEX 3S
  • iQOO 3

Wciągu najbliższych tygodniu do tej listy dołączy znacznie więcej modeli smartfonów różnych producentów. Druga wersja beta systemu Android 11 zostanie wydana już prawdopodobnie w lipcu, a trzecia wersja beta w sierpniu 2020 r. Ostateczna wersja Androida 11 powinna zostać udostępniona już we wrześniu.

źródło: Oppo, Xiaomi, POCO, Realme