Wideo: Jak stworzyć własne Memoji z naklejkami na laptopa w stylu WWDC20?

Stwórz grafikę lub naklejkę na laptopa z własnym Memoji, w stylu Memoji wykorzystanego w tegorocznym motywie przewodnim konferencji WWDC20 firmy Apple.

Własna naklejka Memoji na laptopa w stylu WWDC20 Apple'a

Jeżeli chcesz spersonalizować własnego Memoji z MacBookiem jeszcze lepiej i dodać do niego własne naklejki w stylu visuala konferencji dla programistów WWDC20, możesz to bardzo łatwo zrobić na telefonie, bez używania zaawansowanych programów graficznych. Jak widzisz na powyższym obrazku, tegoroczna konferencja WWDC 2020 promowana jest za pomocą różnorodnych Memoji ukrytymi za MacBookami. Poniższe wide nagrane przez The Tech Rabi, przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces tworzenia własnej postaci Memoji z MacBookiem i własnymi naklejkami.

Cała trudność polega tylko na tym, aby pobrać na swój telefon darmową aplikację Adobe Spark Post (linki do sklepów App Store i Google Play znajdziesz poniżej). Gdy już zapiszesz własne Memoji z MacBookiem z aplikacji Wiadomości na iPhonie, Tech Rabbi sugeruje skorzystanie ze strony internetowej Clean PNG, aby wyszukać obrazy z przezroczystym tłem i zapisać je w Zdjęciach. Później możesz je łatwo i szybko użyć jako przezroczyste naklejki.

Gdy to zrobisz, po prostu importujesz wszystkie obrazy zapisane z Clean PNG do appki mobilnej Adobe Spark, a następnie z łatwością umieścisz je na pokrywie MacBooka swojego Memoji. Zobacz krótki film poniżej, aby zapoznać się ze szczegółowym przewodnikiem krok po kroku jak to zrobić.

W Adobe Spark możesz także zaanimować własne Memoji, aby stworzyć GIF-a z Animoji!

Obejrzyj, jak zrobić własną naklejkę z Memoji:

Jak wiesz tegoroczna konferencja WWDC20 odbędzie się w całości wirtualnie. Apple ogłosiło w zeszłym tygodniu, że wydarzenie rozpocznie się 22 czerwca 2020 roku, a programiści będą mogli je śledzić na żywo z dowolnego miejsca w aplikacji mobilnej WWDC lub witrynie Apple Developer. Znamy również kilka szczegółów na temat konkursu Swift Challenge dla studentów:

  • Należy zaprezentować swoje umiłowanie do kodowania, tworząc niesamowity Swift playground na wybrany temat.
  • Zwycięzcy otrzymają ekskluzywną kurtkę i zestaw wpinek WWDC20.
  • To wyzwanie jest dostępne dla wszystkich studentów z całego świata.
  • Zgłoszenia do Swift Challenge należy składać do 17 maja 2020 roku, a pełne zasady znajdziesz tutaj.

Jeżeli poradnik okazał się pomocny i stworzyłeś własnego MacBook Memoji z naklejkami, to udostępnij swoje dzieło w komentarzu! Oto mój Memoji:

naklejka Memoji mobiRANK.pl  (sticker na MacBooka)

Pobierz bezpłatną aplikację mobilną Adobe Spark Post na swojego smartfona:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: The Tech Rabi | 9To5Mac | Apple