#KoniecAIDS – zrób test na HIV za darmo w domu!

Jeżeli nigdy wcześniej nie robiłeś testu na obecność wirusa HIV, to teraz możesz go zrobić bezpłatnie i anonimowo w zaciszu domowym, wykonując go samodzielnie!

Koniec AIDS – każdy wynik jest dobry – akcja społeczna

Mimo, że test na HIV można zrobić bezpłatnie i anonimowo w całej Polsce większość z nas nigdy się nie badało i nie wie, że można go zrobić szybko i bezpłatnie. Tylko 10 proc. dorosłych Polaków wykonało do tej pory badanie na HIV, przez co znajdujemy się pod tym względem na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej. Szacunki wskazują, że co druga zakażona osoba w Polsce nie wie o swoim zakażeniu.

?Projekt Test to kampania społeczna, która postanowiła zmienić sposób myślenia o HIV w Polsce. Wraz z ambasadorami pomysłodawcy akcji odczarowują HIV! Dzięki szerokim działaniom w przestrzeni publicznej i mediach społecznościowych tłumaczą, że nie trzeba się już bać dodatniego wyniku testu na HIV. Dziś, dzięki postępowi medycyny jest to przewlekła choroba, którą się leczy.


Kampania #KoniecAIDS pokazuje, że HIV może dotyczyć każdego z nas niezależnie od płci, wieku, orientacji czy stylu życia, więc badanie powinien wykonać każdy z nas. W projekt od lat angażują się znani Polacy, którzy wspólnie z ekspertami przekonują, że warto zrobić test na HIV.

Do badań w kierunku HIV zachęcają ,iędzy innymi Małgorzata Rozenek-Majdan, tomasz Oświeciński, dr n. med. Robert Kowalczyk, Beata Sadowska, Sylwia Chutnik, Red Lipstick Monster, Ada Fijał, Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski, Maria Seweryn, Maciej Gąsiu Gośniowski, Osi Ugonoh oraz Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys. Zdjęcia do kampanii wykonała znana fotografka Zuza Krajewska.

Twarze kampanii „Koniec AIDS - każdy wynik jest dobry” (Polska 2020, Projekt Test)

Może Cię zainteresować także:

Kampania Koniec AIDS – każdy wynik jest dobry

Dlaczego ogłaszamy koniec AIDS? Bo jest to w zasięgu naszych możliwości! Według najnowszych danych tylko 9% Polaków zrobiło badanie na HIV. Szacuje się, że w Polsce ponad 50% osób żyjących z HIV nie jest świadomych swojego zakażenia.To jeden z większych odsetków w Unii Europejskiej.

Wiele osób boi się badań na HIV, bo wciąż są przekonani, że dodatni wynik badania to wiadomość rujnująca życie. Tymczasem zakażenie HIV nie równa się AIDS! Z HIV można żyć długo i zdrowo, a rozwój AIDS powstrzymać – pod warunkiem, że będziemy się badać. Nawet jeśli wynik testu będzie dodatni, to wiedząc o swoim statusie serologicznym możesz rozpocząć leczenie, które pozwoli Ci żyć, realizować marzenia i osiągać sukcesy tak, jak osoby niezakażone.

Dlaczego warto zrobić bezpłatny test na HIV w domu?

jest szybki!

15 min

wynik testu sprawdzisz niemal od razu tego samego dnia, już po 15 minutach

bezpłatnie

0 zł

nic nie płacisz, bez skierowania od lekarza czy oświadczenia o ubezpieczeniu

anonimowo

X

nie wysyłasz swojego testu do nikogo, aby go weryfikował – jedyne dane podajesz do wysyłki

Jak zamówić bezpłatny, samodzielny test na HIV Simplitude ByMe od Fundacji Edukacji Społecznej?

  1. Zadzwoń na bezpłatną infolinię pod numerem telefonu 800 14 14 23. (godziny działania infolinii od poniedziałku do piątku od 16.00 do 20.00 oraz w soboty od 10.00 do 14.00)
  2. Podczas rozmowy powiedz doradcy, że „chcesz wykonać samodzielnie test na HIV w domu”.
  3. Zapisz kod, który otrzymasz podczas rozmowy.
  4. Zamówić test do domu na stronie akcji www.projekttest.pl lub klikając na poniższy przycisk.
  5. Użyj zapisanego kodu, aby otrzymać test bezpłatnie!

Możesz także zrobić test bezpłatnie i otrzymać w pełni anonimowy wynik w kilkudziesięciu placówkach w Polsce – pełną listę znajdziesz na stronie Projektu Test.

Zobacz jak zrobić samodzielnie test na HIV w domu?

Jak powstała akcja i kto za nią stoi?

Autorką akcji jest Agata Stola – specjalistka zdrowia publicznego i politolożka. Certyfikowana doradczyni ds. HIV i AIDS, seksuolożka i psychoterapeutka. Od lat wiązana z III sektorem, pracowała m.in w Fundacji United Way Poland, Społecznym Komitecie ds. AIDS, Polskiej Siecie Polityki Narkotykowej oraz Fundacji Polityki Społecznej PREKURSOR. Obecnie badaczka w Instytucie Studiów Społecznych im. Profesora Roberta Zajonca na Uniwersytecie Warszawskim.

Jeszcze jako studentka Agata namówiła swoich przyjaciół, aby wsparli ją w szalonym pomyśle akcji zachęcającej do badania się na HIV. To oni zgodzili się swoimi twarzami zachęcić Polaków do badania się w kierunku HIV. Była to pierwsza optymistyczna kampania na temat HIV. Młodzi ludzie pokazali, że takie badanie to coś zupełnie zwykłego, naturalnego i trwa tyle co przysłowiowe „wypicie kawy na mieście”.

Zestaw do wykonania samodzielnego testu na HIV ByMe

Kilkudziesięciu mądrych, młodych i świadomych ludzi upubliczniło swoje twarze, by pokazać, że zrobienie testu na HIV jest dla nich czymś naturalnym, oczywistym i bezdyskusyjnym. Zdjęcia, zostały opatrzone słowami, które kojarzyły się im z testowaniem m.in. „łatwo”, „szybko”, „bezpiecznie”, „bezpiecznie”, „razem”, „dla Ciebie”, „dla mnie”, „po erasmusie” oraz wiele innych. Kampania do dziś obala stereotyp „mnie to nie dotyczy” i pokazuje, że badanie się na HIV jest czymś oczywistym.

źródło: Projekt Test | Koniec AIDS