Konferencja Apple WWDC 2020 w nowym formacie online!

Apple ogłosiło, że coroczna ​konferencja dla programistów WWDC 2020 odbędzie się tradycyjnie w czerwcu w formie „nowego doświadczenia online”.

Apple WWDC 2020

Apple właśnie ogłosiło konferencję Worldwide Developers Conference 2020 (WWDC20) na czerwiec 2020 roku (nie podano jeszcze dokładnej daty wydarzenia). Konferencja zostanie zaprezentowana jako coś, co Apple nazywa zupełnie nowym doświadczeniem online, potwierdzając, że fizyczne wydarzenie nie nastąpi w tym roku z powodu obaw związanych z koronawirusem.

Podczas wydarzenia online, Apple opowie o planach na przyszłość związanych z systemami iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS. Apple wyda wówczas także bety systemów dla programistów.

Wiceprezes Apple’a Phil Schiller powiedział w komunikacie prasowym, że obecna sytuacja zdrowotna na świecie wymaga od Apple’a zmiany formatu wydarzenia w tym roku.

Apple zorganizuje pełny harmonogram prezentacji i sesji online. W najbliższych tygodniach udostępnione zostanie więcej szczegółów. Najwyraźniej Apple musiało ostrożnie podejść do tematu, ponieważ nie ogłosiło jednoznacznego terminu głównej prezentacji Keynote i sesji edukacyjnych – póki co wystarczy nam potwierdzenie, że nowe WWDC 2020 wydarzy się w czerwcu.

Apple SVP Software Engineering Craig Federighi tak zapowiada tegoroczną konferencję: Dzięki wszystkim nowym produktom i technologiom, nad którymi pracujemy, WWDC 2020 będzie wyjątkowe!

Google anuluje I/O 2020 ze względu na koronowirusa

Apple zapowiedziało także, że zasili 1 milionem dolarów lokalne organizacje w San Jose, aby pomóc zrekompensować ekonomiczne uderzenie w miasta z powodu braku fizycznej konferencji WWDC.

Więcej informacji pojawi się wkrótce na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: developer.apple.com/wwdc20.

źródło: 9TO5MAc via Apple Newsroom – Apple’s Worldwide Developers Conference 2020 kicks off in June with an all-new online format