WWDC20 zacznie się 22 czerwca 2020 r.

Konferencja dla programistów WWDC 2020 firmy Apple odbędzie się w tym roku wyłącznie online i rozpocznie się 22 czerwca 2020 roku.

Apple WWDC 2020

Firma Apple ogłosiła dziś, że jej internetowa konferencja Worldwide Developers Conference (WWDC) odbędzie się 22 czerwca 2020 roku i będzie w niej uczestniczyć wyłącznie online, z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa. Firma zapowiedziała już w marcu, że konferencja WWDC, w której zwykle bierze bardzo dużo ludzi z całego świata, będzie „zupełnie nowym doświadczeniem online”. WWDC 2020 wyjątkowo zostało zamienione na wydarzenie online ze względu na „obecną sytuację zdrowotną”, powiedział wówczas Schiller.

WWDC20 będzie naszym największym jak dotąd wydarzeniem, skupiającym ponad 23 miliony globalnej społeczności programistów w niespotykany sposób przez tydzień w czerwcu, aby mogli dowiedzieć się więcej o przyszłości platform firmy Apple, powiedział szef marketingu Apple Phil Schiller w oświadczeniu.

Szczegóły dotyczące wydarzenia, w tym tradycyjnej prezentacji otwierającej WWDC, zostaną udostępnione w czerwcu – wtedy też dowiemy w jaki sposób będzie można oglądać w internecie oraz zapisać się na wydarzenie online. Apple poinformuje wówczas także o szczegółach dotyczących uczestnictwa w sesjach szkoleniowych oraz laboratoriach.

WWDC20: Swift Student Challenge

WWDC20: Swift Student Chellange (Apple)

Apple ogłosiło także nowy konkurs „Swift Student Challenge”, w którym uczniowie i studenci mogą tworzyć i przesyłać interaktywną 3-minutową scenę w aplikacji kodującej Swift Playgrounds. Zwycięzcy konkursu otrzymają „ekskluzywną kurtkę i zestaw przypinek WWDC20” od Apple’a. Więcej szczegółów na temat tego konkursu oraz tego jak się zapisać znajdziesz na stronie konkursu. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 maja 2020 roku o godz. 8:59 czasu polskiego (2:59 AM ET).

Co zobaczymy podczas WWDC 2020?

Pojawiające się informacje o nadchodzącym mobilnym systemie operacyjnym iOS 14, uzyskane przez 9to5Mac i MacRumors, dają nam już pewne wskazówki na temat aktualizacji oprogramowania, które mogą zostać ogłoszone podczas WWDC 2020.

Nowy iOS może otrzymać nową aplikację fitness, API „PencilKit”, nowe funkcje iMessage oraz ulepszoną obsługę kursora myszy. Nowe funkcje w watchOS 7 podobno obejmują śledzenie snu i nową tarczę zegarka z flagą kraju. Według Bloomberga użytkownicy mogą również mieć możliwość ustawienia domyślnych przeglądarek internetowych i klientów e-mail innych firm.

WWDC to nie jedyne wydarzenie dla programistów, które ma charakter wirtualny. Microsoft Build 2020 będzie 48-godzinnym bezpłatnym wirtualnym wydarzeniem, które rozpocznie się 19 maja o godzinie 17:00 (11:00 AM ET).

Apple WWDC 2020 (22 czerwca 2020)

źródło: The Verge via Apple Newsroom