Harmonogram spotkań literackich z cyklu „UL z książkami” (29.03-5.04)

Sprawdź najnowszy harmonogram przeciwwirusowych spotkań literackich „UL z książkami” na ten tydzień!

UL z książkami – harmonogram od 30 marca do 5 kwietnia 2020 r.

Wyjątkowe wydarzenie interntowe UL z książkami, czyli wyjątkowy wirtualny festiwal literacki, gra da Was przez całą epidemię. Codziennie o godzinie 18.00 literatki i literaci specjalnie dla Was czytają, rozmawiają i błaznują – w tygodniu dla dorosłych, a w weekendy dla młodszych czytelników. Dzisiaj rozpoczyna się już trzeci tydzień spotkań, wyjątkowy, ponieważ do ULa przyleci Królowa Matka, czyli sama Olga Tokarczuk. Nie powinniśmy tak mówić, ale… odłóżcie książki i siadajcie przed monitorami! 

Transmisja wydarzenia i występy oczywiście są darmowe, ale jeśli ktoś może i chce, to cały czas prowadzona jest zrzutka dla pisarek i pisarzy najbardziej dotkniętych przez epidemię koronawirusa.

Jakie pszczele atrakcje zostały przygotowane w tym tygodniu? Zobacz pełny harmonogram wydarzeń z cyklu UL z książkami od poniedziałku 30 marca do niedzieli 5 kwietnia!

Może Cię zainteresować również:

? UL Literacki – harmonogram od 30 marca do 5 kwietnia 2020 r.

Poniedziałek 30 marca – Iwona Chmielewska

30 marca miałam odebrać na targach w Bolonii nagrodę za książkę Kołysanka dla babci. Ponieważ nici z tego (a w książce jest dużo o niciach) pomyślałam, że w ten dzień właśnie pokażę ją, przeczytam i opowiem o niej na żywo o godzinie 18.00. Odpowiem też na pytania, poza jednym: kiedy książka ukaże się w Polsce? Zapraszam serdecznie

Wtorek 31 marca – Grażyna Plebanek

Przeczytam nowe hasła do słownika „Słowa na szczęście…”, oby zadziałały jak Apteczka Na Czas Izolacji. Słowa łagodzące rany emocjonalne zadane w przymusowym odosobnieniu, słowa kojące po zwarciu z innym domownikiem. Okłady, kompresy, temblaki, łupki ze słów, czyli czytanie na przetrwanie. Zapraszam!

Środa 1 kwietnia – Max Cegielski

Nie będę pokazywał, jak zrobić kim-chi, tylko przeczytam fragmenty z mojej nowej książki. Powieść (fikcja! Nie reportaż!) pod tytułem „Prince Polonia” ukaże się – miejmy nadzieję – w maju/czerwcu tego roku w wydawnictwie Marginesy.
Lata 80.: PRL, Szczecin, Delhi, Singapur, Katmandu. Joseph Conrad, Brygada Kryzys i Danuta Lato po raz pierwszy razem na scenie.

Czwartek 2 kwietnia – Radek Wiśniewski

Wiele lat pisałem i wydawałem wiersze. Proza, mówiłem, po czterdziestce. Kiedy miałem trzydzieści dziewięć lat zacząłem szkicować. Potem długo pisałem. Potem poprawiałem i nabierałem szacunku dla pracy prozaików. Wreszcie ją wydałem. Sama książka też trans-migrowała przyjmując rozmaite postaci. W czwartek trochę o niej opowiem, o tym jak ją pisałem, jak ją można czytać, sam sobie zadam pytania i sam na nie odpowiem a potem przeczytam jakiś dłuższy kawałek, żeby wszystkich ukołysać. Pozdrawiam i zapraszam.

Piątek 3 kwietnia – Olga Tokarczuk

Przeczytam stare opowiadanie, sprzed 22 lat, zatytułowane „Próba generalna”. Dziwnym trafem ten krótki tekst stał się dziś bardzo aktualny.

Sobota 4 kwietnia – Pszczółek Grzegorz Kasdepke

Jako truteń, a nie pszczółka przeczytam opowiadania, do których napisania zainspirowały mnie właśnie pszczoły – miejskie pszczoły mieszkające na dachu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Jedna z nich stała się bohaterką dopiero co wydanej książki „Nutka. Najbardziej muzykalna pszczoła świata”. Tak więc UL Z KSIĄŻKAMI wreszcie będzie miał naprawdę coś wspólnego z ulem… Zapraszam!

Niedziela 5 kwietnia – Pszczółka Joanna Olech

W charakterze pszczoły z UL-a pokażę najfajniejsze książki dla dzieci i młodzieży (0-14 lat) z minionych dwóch-trzech lat, ulubionych przeze mnie autorów. Takie przy których śmiałam się/beczałam (niekiedy na przemian). A także kilka absolutnie wyjątkowych, których nie oddam nawet moim wnuczkom. Jeśli zdążę, to opowiem może o Miziołkach (?).

Jeśli przegapicie spotkania na żywo, to wszystkie nagrania lądują na facebookowym profilu Unii Literackiej.

źródło: Unia Literacka