Wesprzyj lokalne księgarnie stacjonarne zamawiając książki przez telefon

Weź udział w akcji „Książka na telefon” zamawiając książki w lokalnych księgarniach stacjonarnych, aby wesprzeć je w trudnym okresie pandemii koronawirusa.

Akcja „Książka na telefon” #wesprzyj lokalne księgarnie stacjonarne!

Nawet 40% księgarń w Polsce może upaść z powodu epidemii – tak wynika z wyniki badania przeprowadzonego od 17 do 22 marca 2020 roku wśród właścicieli 100 księgarń stacjonarnych, którym zadano pytanie: Czy księgarni grozi bankructwo, jeśli stan epidemii potrwa do połowy kwietnia? Odpowiedzi (wyniki): tak (41%), być może (49,2%), nie (9,8%).

Dlaczego warto wesprzeć lokalne księgarnie stacjonarne?

Księgarnie stacjonarne to nie tylko sklepy z książkami – w 2019 roku księgarnie zorganizowały co najmniej 1000 bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. lokalne księgarnie stacjonarne to najczęściej małe firmy rodzinne – w przeciwieństwie do sieci większość z nich, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, nie przetrwa epidemii.

Jak możesz pomóc? Wystarczy zamówić książkę przez telefon w lokalnej księgarni!

Obecny kryzys związany z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 (COVID-19) dotyka nas wszystkich, ale jeśli planujesz kupić książki – zamów je w najbliższym czasie w lokalnej księgarni (to najlepszy sposób na wsparcie tych miejsc).

Może Cię zainteresować także: „UL z książkami” codziennie o 18.00 na Facebooku do końca epidemii

Jak zamówić „książkę na telefon”?

  1. Wybierz księgarnię z listy księgarń, które przystąpiły do akcji – znajdziesz je na stronie ksiazkanatelefon.pl. Lista księgarń jest aktualizowana na bieżąco, a do akcji dołączają kolejne księgarnie!
  2. Skontaktuj się z wybraną księgarnią e-mailowo (o dowolnej porze), telefonicznie lub przez media społecznościowe (w ciągu dnia pracy).
  3. Poinformuj księgarnię, że dzwonisz w ramach akcji Książka na telefon – zapytaj o tytuł, którego szukasz lub poproś księgarzy o rekomendacje (możesz np. poprosić o zdjęcia regałów lub transmisję live z księgarni!)

Księgarnie biorące udział w akcji zachowują wszelkie środki ostrożności zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Większość księgarń biorących udział w akcji pracuje w tej chwili w bardzo okrojonym składzie (zazwyczaj jest to po prostu 1 osoba) – dlatego ograniczajmy kontakt międzyludzki do minimum.

Akcja zainicjowana i sfinansowana przez dystrybutora książek OSDW Azymut. W akcji biorą udział wszystkie chętne księgarnie stacjonarne (niezależnie od współpracy handlowej z dystrybutorem). OSDW Azymut jest organizatorem ogólnopolskiego wydarzenia Noc Księgarń.

źródło: Książka na telefon