Możesz już korzystać z płatności mobilnych Lidl Pay

Płatności Lidl Pay, umożliwiające płacenie za zakupy w sieci sklepu, są już dostępne w większości lokalizacji – dowiedz się jak aktywować tę funkcję.

Lidl Pay - testy w sklepach

W aplikacji mobilnej Lidl Plus, dla większości użytkowników, pojawiła się informacja na temat możliwości testowania nowej funkcji Lidl Pay. Dzięki niej, klienci mogą szybko, wygodnie i bezdotykowo płacić za zakupy w sklepach Lidl. Aby rozpocząć korzystanie z Lidl Pay, trzeba dodać kartę płatniczą do aplikacji, wybierają w menu Mój portfel.

Każdy kto skonfiguruję płatności mobilne Lidl Pay w aplikacji może jednym skanowaniem wirtualnej karty Lidl Plus jednocześnie płacić za zakupy i skorzystać z rabatów, jakie daje program lojalnościowy sklepu.

Pierwsze wiarygodne informacje o planach wprowadzenia nowej funkcji w sklepach Lidla pojawiły się już w połowie zeszłego roku. Teraz, jeśli Twój ulubiony sklep (wskazany w appce) uczestniczy w testach nowej formy płacenia za zakupy, z pewnością dostaniesz powiadomienie o tym, że TWój sklep objęty jest testem i będziesz mógł ją skonfigurować.

Jak skonfigurować Lidl Pay?

Aby korzystać z wygodnych i bezdotykowych płatności Lidl Pay za zakupy w sieci sklepów, należy najpierw dodać kartę płatniczą (debetową lub kredytową) do aplikacji – póki co nie można dodać płatności Apple Pay czy Google Pay jako jednej z form zasilenia Lidl Pay. Jak to zrobić?

  1. Jeżeli masz już założone swoje konto w aplikację Lidl Plus, otwórz aplikację.
  2. Przejdź w menu do WięcejMój portfel → sekcja Lidl Pay Moje karty.
  3. Zostaniesz poproszony o utworzenie PIN-u do potwierdzania płatności.
  4. Dodaj kartę kredytową lub debetową Visa, Maestro lub Mastercard.
  5. W Ustawieniach na iPhonie możesz ustawić potwierdzanie transakcji Lidl Pay za pomocą Face ID, jeśli używasz tej funkcji do odblokowania telefonu.
Konfiguracja płatności Lidl Pay w aplikacji Lidl Plus (screeny)
Konfiguracja

Jak korzystać z płatności Lidl Pay w sklepach Lidla?

Jeżeli już skonfigurowałeś mobilną metodę płatności w aplikacji Lidl Plus, będziesz mógł zapłacić w sklepach Lidla za zakupy i w tym samym momencie skorzystać z kuponów rabatowych i zniżek z aplikacji. Jak płacić aplikacją w sklepach Lidla?

  1. Otwórz aplikację Lidl Plus na swoim smartfonie.
  2. Wybierz kartę Lidl Plus i poinformuj kasjera, że płacisz przez aplikację.
  3. Przyłóż kod QR karty widoczny na ekranie do specjalnego skanera przy kasie.
  4. Potwierdź płatność w apce, za pomocą wybranej przez Ciebie metody autoryzacji (kod PIN, odcisk palca lub Face ID).

Gotowe – zniżki i płatność zostaną zrealizowane jednocześnie.

Sklep nie udostępnił jeszcze oficjalnej informacji na swojej stronie internetowej, ale w obecnych czasach, gdy należy ograniczyć dotykanie przedmiotów w miejscach publicznych, taka forma płatności to bardzo bezpieczna i wygodna opcja.

Aplikację Lidl Plus pobierzesz bezpłatnie na Androida i iOS-a, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play