Mastercard rozszerza współpracę z cyfrowym bankiem bunq

Mastercard rozszerza współpracę z cyfrowym bankiem bunq i wesprze jego rozwój w Europie, wspierając przy tym nasze środowisko!

bunq Green Card

  • Współpraca z Mastercard umożliwia bunq wydawanie kart Green Card w 30 europejskich krajach, w tym w Polsce.
  • Za każde 100 euro wydane za pomocą karty Green Card, bunq zobowiązał się zasadzić jedno drzewo. Do tej pory pojawiło się ich 100 tys.

Mastercard i bunq poinformowały o rozszerzeniu współpracy, czego efektem ma być szybszy rozwój oferty kart bunq w Europie. Mastercard wykorzysta swoją międzynarodową sieć, aby pomóc bunq w wydawaniu kart Green Card w 30 europejskich krajach¹, w tym w Polsce.

Karta Green Card to metalowa karta Mastercard, a płacąc nią można dodatkowo zadbać o środowisko – bunq deklaruje, że posadzi jedno drzewo za każde wydane z jej pomocą 100 euro.

Przeczytaj także:

Travel Card od bunq już dostępna w całej Unii Europejskiej

Ekologiczna karta Green Card firmy bunq  ???????

Ekologiczna karta Green Card firmy bunq została wprowadzona w listopadzie 2019 r., jako produkt przyjazny dla środowiska. Oprócz zobowiązania posadzenia jednego drzewa za każde wydane nią 100 euro, sama karta została wyprodukowana w sposób uwzględniający na każdym etapie, od pakowania aż po produkcję², ochronę  środowiska. Od uruchomienia inicjatywy cztery miesiące temu ten cyfrowy bank posadził już ponad 100 tys. drzew, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o 30,8 mln kg, czyli równowartość 32 560 lotów z Paryża do Nowego Jorku.

Inicjatywa Green Card wpisuje się w niedawno uruchomioną przez Mastercard inicjatywę Priceless Planet Coalition, która łączy świat biznesu w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz pozwala dokonywać przemyślanych inwestycji w ochronę środowiska. Wraz z partnerami podzielającymi misję „dobrych czynów w dobrej sprawie”, Priceless Planet Coalition zobowiązuje się do posadzenia 100 milionów drzew w ciągu pięciu lat. bunq jest jednym z banków – założycieli tej platformy.

Współpraca Mastercard i bunq rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy to nowo powstały bank oficjalnie wszedł na rynek. Od tamtego czasu bunq i Mastercard wspólnie zaoferowały klientom wiele wyjątkowych kart płatniczych. Niedawno wprowadzono karty takie jak bunq Green Card oraz bunq Travel Card, która zapewnia podróżującym dostęp do rzeczywistych kursów wymiany walut w dowolnym miejscu na świecie.

Mastercard jest preferowanym partnerem dla ponad 60 banków cyfrowych i fintechów w Europie. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba ta podwoiła się. Rozszerzone partnerstwo z bunq wpisuje się w strategię Mastercard polegającą na bliskiej współpracy z fintechami od samego początku ich istnienia.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej bunq
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej bunq

Konto w bunq można założyć przez aplikację mobilną bunq – Bank of The Free, dostępną na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

¹ bunq jest obecnie dostępny w 30 krajach w Europie: Holandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Irlandii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Węgrzech, Łotwie, Litwie, Luksemburgu, Malcie, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Islandii.

² Więcej informacji o karcie znajdziesz na stronie bunq Green Card.

źródło: informacja prasowa