Revolut Junior z kartą do wydawania kieszonkowego dla dzieci!

Revolut wprowadził usługę Revolut Junior, aby pomóc dzieciom zarządzać własnym kieszonkowym przez aplikację i kupować drożdżówki kartą.

Revolut Junior

Revolut wprowadza nowy produkt Revolut Junior skierowany specjalnie do dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Jest to nowa aplikacja i usługa, która integruje się bezpośrednio z główną aplikacją Revolut rodzica.

Rodzice lub opiekunowie, którzy są również użytkownikami Revolut, mogą założyć konto Revolut Junior dla swojego dziecka. Następnie dziecko może pobrać aplikację Revolut Junior i otrzymać kartę powiązane ze swoim kontem.

Nowa aplikacja oferuje ograniczony zestaw funkcji z interfejsem podzielonym na dwie zakładki: Konto i Profil. Dzieci mogą zobaczyć listę transakcji w czasie rzeczywistym w zakładce Konto. Mogą też skonfigurować ustawienia karty w zakładce Profil.

Z drugiej strony rodzice mogą kontrolować wydatki swoich dzieci ze swojego Revoluta. Mogą natychmiast przelać pieniądze na konto Revolut Junior. Rodzice mogą również uzyskać dostęp do sald i transakcji, a także wyłączyć niektóre funkcje kart, takie jak płatności online. Mogą również wybrać opcję otrzymywania powiadomień, gdy dziecko korzysta z karty.

Ranking liczby użytkowników aplikacji bankowych (styczeń 2020)

Powodem, dla którego Revolut Junior może przyciągnąć masę użytkowników, jest to, że sam Revolut ma już ponad 10 milionów klientów. Łatwiej będzie przekonać obecnych klientów Revoluta do korzystania przez ich dzieci z Revolut Junior dla nastolatków. Prawdopodobnie największym konkurentem będącym wyzwaniem dla nastolatków jest wciąż gotówka.

Gdy dzieci dorosną, prawdopodobnie przejdą na pełnoprawne konto Revolut, jeśli będą korzystać z Revolut Junior od lat. Revolut Junior stanowi również świetny kanał akwizycyjny.

Revolut Junior jest na razie dostępny tylko dla klientów Premium i Metal w Wielkiej Brytanii. Firma ostatecznie wprowadzi ją dla większej liczby użytkowników i w innych krajach.

Zrzuty ekranu z aplikacji Revolut Junior
Zrzuty ekranu z aplikacji Revolut Junior

Revolut planuje w przyszłości dodać więcej funkcji do Revolut Junior. Na przykład rodzice będą mogli ustalić regularne świadczenia (stałe i automatycznie przelewane kieszonkowe) i cele finansowe. Dzieci otrzymają opcje oszczędności, raporty wydatków, limity wydatków i wiele innych.

Revolut Junior w skrócie ⚡

  • dostępny dla dzieci w wieku 7-17 lat
  • może go założyć tylko rodzic lub opiekun z istniejącym kontem Revolut
  • finansowane przez rodzica lub opiekuna z ich głównego konta Revolut
  • rodzic lub opiekun może kontrolować funkcje zabezpieczeń posiadacza konta Junior
  • natychmiastowe powiadomienie na telefon rodzica lub opiekuna, gdy używana jest karta Junior
  • świetny sposób dla młodych ludzi na zdobycie niezbędnej wiedzy na temat zarządzania finansami
  • szczegóły karty wydrukowane z tyłu karty, aby zmniejszyć ryzyko, jeśli karta jest wyświetlana w serwisach społecznościowych

Podobna usługa o nazwie Haiz była wprowadzona przez Alior Bank w 2016 roku, jednak być może wtedy było jeszcze za wcześnie na taką aplikację dla nastolatków, ponieważ nie przyjęła się na polskim rynku.

źródło: Revolut Blog via TechCrunch