Amerykanie mogą w przeglądarce Opera kupować kryptowaluty

Użytkownicy przeglądarki Opera w USA mogą od teraz kupować bitcoiny i Ethereum za pomocą Apple Pay lub karty płatniczej.

Portfel kryptowalut w przeglądarce Opera w USA

Bitcoin zaczął zwracać uwagę mediów na całym świecie, gdy jego wartość osiągnęła najwyższy poziom w grudniu 2017 roku. Od tego czasu wskaźnik przyjęcia bitcoinów stale rośnie. Teraz Opera ogłosiła, że ​​użytkownicy mogą kupować Ethereum i Bitcoin za pośrednictwem przeglądarki płacąc za nie za pomocą płatności Apple Pay lub kartą kredytową (oraz debetową)

Opera była pierwszą przeglądarką, która wprowadziła funkcje Web 3 i wbudowany portfel kryptograficzny we wszystkich swoich przeglądarkach mobilnych i stacjonarnych. Norweska firma pozwala teraz swoim amerykańskim użytkownikom łatwo kupować kryptowaluty za pomocą karty debetowej lub Apple Pay.

Łatwe doładowania kryptograficzne są dostępne we flagowej przeglądarce Opery na Androida, przeglądarce Opera Touch na iOS-a, a także w portfelu kryptograficznym dostępnym w przeglądarce na komputerze.

Opera współpracuje z Wyre, giełdą kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Integracja pozwoli użytkownikom Opery na bezpośredni zakup kryptowaluty z portfela kryptograficznego przeglądarki. Użytkownicy Androida muszą korzystać z karty debetowej, podczas gdy użytkownicy iOS-a mogą po prostu korzystać z Apple Paya. Nowa funkcja wpisuje się w wizję Opery dotyczącą dostosowania technologii blockchain.

Umożliwienie użytkownikom łatwego ładowania kryptowaluty do portfela cyfrowego przeglądarki jest bardzo wydajne, ponieważ łączy Internet z globalną rodzimą siecią płatności internetowych.

Gdy kryptowaluta zostanie zakupiona za pośrednictwem Apple Pay, zostanie zdeponowana w portfelu użytkownika w mniej niż 30 sekund. To niesamowite, jak ewoluowała technologia, na początku kupowanie Bitcoina wiązało się z wieloma problemami, a teraz można to zrobić jednym kliknięciem przycisku. Dobrze, że firmy takie jak Opera i Apple obsługują kryptowalutu, dodając nowe funkcje, które ułatwią życie użytkownikom.

Obecnie tylko użytkownicy Opery w Stanach Zjednoczonych mogą kupować Bitcoiny i Ethereum w przeglądarce, ale wkrótce funkcja ta zostanie uruchomiona w innych krajach.

Ranking systemów operacyjnych i przeglądarek w Polsce (1/2020)

źródło: Opera Blog – Opera now lets US users buy crypto with Apple Pay or debit card