Jak włączyć „Tryb ciemny” w Messengerze? ?

W komunikatorze mobilnym Facebook Messenger już możesz włączyć „tryb ciemny” – sprawdź jak łatwo aktywować czarny motyw aplikacji?

Tryb ciemny w Facebook Messengerze – jak go włączyć?

Tryb ciemny (tzw. dark mode) na Facebook Messengerze może włączyć już każdy, wysyłając ? księżycowe emoji! Facebook Messenger to jedna z najpopularniejszych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych na smartfonach, działająca na najpopularniejszej platformie mediów społecznościowych, dzięki której użytkownicy mogą wygodnie się komunikować.

Podczas gdy istnieją inne platformy komunikatorów internetowych, w tym bardzo popularny na WhatsApp, to Facebook Messenger ma swoje własne zalety ze względu na ścisłą integrację z portalem Facebooka, który pozwala gigantowi internetowemu wdrażać dodatkowe funkcje, takie jak narzędzia do zarabiania.

Pomimo ogromnej infrastruktury i zasobów, Facebookowi zajęło trochę czasu wdrożenie wysoce pożądanych funkcji jaką jest „Tryb ciemny”. Wydawałoby się, że to bardzo prosta zamiana wyglądu interfejsu, ale gigant kazał użytkownikom czekać na niego bardzo długo.

Przeczytaj również: Funkcja usuwania wiadomości dostępna w Messengerze

Jak szybko włączyć „Tryb ciemny” na Facebook Messenegrze wysyłając emoji księżyca ??

Od listopada zeszłego roku Facebook zaczął wdrażać nowy prostszy interfejs, ale „Tryb ciemny” dostępny był tylko dla garstki użytkowników. Od stycznia nowy interfejs otrzymali wszyscy użytkownicy, ale wciąż bez ciemnego tła aplikacji! Nieoficjalnie można było włączyć ciemny motyw na Androidzie, ale ta metoda wymagała dostępu do roota, co uniemożliwiło jej dotarcie do większości odbiorców Facebooka.

Teraz tryb ciemny mogą włączyć wszyscy użytkownicy Messengera na iOS-a i Androida, aktywując ukrytą funkcję za pomocą easter egga. Oto instrukcja, jak szybko włączyć „Tryb ciemny” w Facebook Messenegrze:

  1. Wyślij emoji z półksiężycem (konkretnie ten: ? ) do dowolnej osoby lub grupy w oknie rozmowy Messengera (lub ustawić jako ikonę emoji rozmowy).
  2. Całkowicie wyjdź aplikacji wyłącz ją i włącz ponownie (restart).
  3. Pojawi się komunikat: Odkryłeś(aś) tryb ciemny! Twoi znajomi również mogą go odblokować, wysyłając emoji z księżycem. (Try it in Settings).
  4. Opcja włączenia trybu ciemnego pojawi się automatycznie na ekranie głównym po kliknięciu w zdjęcie profilowe.
  5. Przesuwając suwak po prawej stronie możesz aktywować i dezaktywować ciemne tło (motyw) w aplikacji Messenegra na smartfonie.
Ciemny motyw w Facebook Messengerze na smartfonie
Ciemny motyw w Facebook Messengerze w aplikacji na smartfonie

Brzmi to głupio, ale działa podobnie, jak włączenie Snapchata alfa, lokalizując Bermudy na mapie!

Potwierdzam, że ta sztuczka działa na zarówno w wersji aplikacji na iPhone’a (iOS) jak i na Androida.  Pamiętaj, żeby zaktualizować aplikację do najnowszej wersji.

Wypróbuj ? emoji księżyca, i daj nam znać w komentarzu, czy ta sztuczka działa u Ciebie!