Adobe świętuje 30. lat Photoshopa

Adobe Photoshop obchodzi dziś swoje 30. urodziny. W tym czasie aplikacja stała się niemal synonimem edycji zdjęć i na pewno jeszcze długo pozostanie.

Adobe Photoshop (30 lat)

Adobe świętuje trzydziestolecie Photoshopa i ogłasza również szereg aktualizacji zarówno w wersji programu na komputery jak i mobilnych.

Nie jest tajemnicą, że oryginalna aplikacja na iPada nie była hitem wśród użytkowników, ponieważ brakowało jej wielu funkcji, które użytkownicy Photoshopa chcieli zobaczyć na urządzeniach mobilnych.

Od tego czasu firma wprowadziła kilka zmian w aplikacji i bardziej szczegółowo wyjaśniła niektóre swoje decyzje. Dzisiaj, jak zauważa Adobe, 50 proc. recenzentów przyznaje aplikacji pięć gwiazdek, a aplikacja została pobrana ponad milion razy od listopada zeszłego roku.

Dzięki narzędziu selekcji obiektów, które po raz pierwszy ogłoszono dla wersji komputerowej trzy miesiące temu, Adobe wprowadza teraz nowe narzędzie selekcji do Photoshopa, które ma na celu umożliwienie wybierania i manipulowania jednym lub wieloma obiektami w złożonych scenach. Wykorzystując technologię Sensei AI i uczenia maszynowego, daje użytkownikom dużą kontrolę nad procesem selekcji, nawet jeśli wybierzemy przybliżony obszar wokół obiektu, który chcemy zaznaczyć.

Sprawdź także:

Ta sieć neuronowa wykrywa, czy portrety obrobiono w Photoshopie

Nowością na iPadzie są dodatkowe elementy sterujące składaniem. Na razie oznacza to śledzenie, wprowadzanie i skalowanie, a także opcje formatowania, takie jak wszystkie wielkie litery, małe litery, indeks górny i indeks dolny.

https://youtu.be/Bhf8q3THToI

W wersji na komputery Adobe wprowadza do aplikacji udoskonalony obszar roboczy plików z obsługą plików, a także znacznie ulepszoną funkcję rozmycia obiektywu, która naśladuje efekt bokeh podczas robienia zdjęcia o małej głębi ostrości. Wcześniej funkcja rozmycia obiektywu wyglądała nieco nierealnie, z ostrymi krawędziami wokół nieostrych obiektów na pierwszym planie. Teraz algorytm działa na GPU, dzięki czemu jest znacznie bardziej miękki, a obiekty na pierwszym planie mają znacznie bardziej realistyczny wygląd.

Jeśli chodzi o ulepszony obszar roboczy wypełniania z uwzględnieniem zawartości, Adobe zauważa, że można teraz dokonywać wielu wyborów i stosować wiele wypełnień jednocześnie. Może to nie jest rewolucyjna nowa funkcja, ale jest to miłe ulepszenie pracy dla tych, którzy często korzystają z tego narzędzia.

źródło: Adobe Blog